Teknoloji

Türk Telekom’dan büyük kıyak! Bunu hiç bir operatör yapmadı!

Hemen baştan belirtelim. Bu içerik Türk Telekom tarafından oluşturulmuştur. Şayet Türk Telekom tarafında her hangi bir badire yaşıyorsanız bunu yorum olarak alt kısımdan bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız direkt olarak Türk Telekom yetkilileri tarafından da görüntülenecektir.

Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) ‘kalbi’nde yer alan opera salonuna ismini veren Türk Telekom, 2022 yılı boyunca AKM ve Beyoğlu Kültür Yolu’nda sanatseverlerin yenilikçi teknolojileri deneyimlemelerini sağladı. Sanatseverlere, AKM içinde ve Beyoğlu Kültür Yolu’nda WiFi tecrübesi sunan Türk Telekom, “Türk Telekom Lounge” alanında ve “Robot Cafe”de ziyaretçilere ayrıcalıklı tecrübeler yaşattı.

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nin destekçisi olarak birbirinden ünlü isimleri müzikseverlerle buluşturan Türk Telekom, ‘Türk Telekom Prime Açık Hava Sineması’ ile son periyodun en beğenilen sinemalarını ziyaretçilerle buluşturdu. Herkes için erişilebilir hayat prensibini benimseyen Türk Telekom, görme ve işitme engelli sanatseverlere yönelik Sesli Adımlar uygulamasını da 2022 yılında AKM’de kullanıma sundu.

Teknoloji sanatla harmanlandı

Türk Telekom, Mayıs ayında AKM’nin ‘kalbi’ Türk Telekom Opera Salonu’nda düzenlediği gala gecesiyle Türkiye’de birinci kez bir senfoni orkestrası performansının dijital sanatla harmanlandığı bir şova mesken sahipliği yaptı. Gecede; canlı seslendirilen yapıtlara, salonu 360 derece çevreleyen yenilikçi sahne ve ışık dizaynıyla oluşturulan şov eşlik etti.

Toplumun her kesitini kucaklayan, kaynaştıran, birleştirici yapısıyla Türk Telekom yıl boyunca gerçekleştirdiği konser ve etkinliklerle sanatseverlere özel ayrıcalıklar da sundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye’ye marka kıymeti kazandırmak için başlatılan Kültür Yolu projesi kapsamındaki Beyoğlu Kültür Yolu Festivalleri’nin de destekçileri ortasında yer alan Türk Telekom, yıl içerisinde düzenlediği konserler ve etkinliklerle toplam 37 müzisyen ve müzik kümesini halka açık ve fiyatsız olarak Türk Telekom Açık Hava Sahnesi’nde müzikseverlerle buluşturdu. Şenliklerde 100 bini aşkın iştirakçi yer aldı. Şenlik boyunca haftanın 5 günü, Türk Telekom’un ayrıcalıklı hizmetler sunan markası Türk Telekom Prime’ın Açık Hava Sineması aktiflikleri ile 16 sinema sineması seyirciyle bir ortaya geldi.

Türk Telekom’un teknolojik tahlilleriyle erişilebilir yaşam

İnsanı merkeze alan Türk Telekom, sanat ve teknolojinin yanında, AKM’nin erişilebilir bir merkez olma misyonuna da katkı sağlamaya devam ediyor. Türk Telekom’un taşınabilir aygıtlara yüklenebilen fiyatsız uygulaması ‘Sesli Adımlar’ ile görme ve işitme engelli sanatseverler, AKM’nin kapalı ve açık alanlarında, uygulamanın yönlendirmeleri eşliğinde pürüzleri aşan bir tecrübe yaşıyorlar.

Ayrıca Türk Telekom’un ‘Günışığı’ projesi kapsamında Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen çeşitli atölyeler ve etkinliklere katılan az gören çocuklar, akranlarıyla bir ortaya gelerek sanatın ışığıyla kendilerini tabir etmenin yollarını öğreniyor. Türk Telekom’un az gören çocuklara yönelik Günışığı projesine katılan ve erken müdahale eğitimleriyle görme yetkilerini kullanabilen çocuklardan Çağla Kıcır, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde AKM’de unutulmaz bir piyano performansı sergiledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al