Telefon

Türk Telekom’dan dev hamle! Kullanıcılar alkış yağmuruna tutacak!

‘Herkes için erişilebilir iletişim’ unsuru ve ‘insan odaklı’ yaklaşımıyla kurumsal toplumsal sorumluluk çalışmalarını sürdüren Türk Telekom, ‘Sesli Adımlar’ uygulamasını Atatürk Kültür Sanat Merkezi’ndesanatseverlerle buluşturdu. Türk Telekom, ‘Sesli Adımlar’ ile ana destekçisi olduğu ve yüksek teknoloji bilgisini kültür ve sanat alanına aktardığı Atatürk Kültür Merkezi’nde herkes için erişilebilir bir tecrübe sunuyor.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal şöyle konuştu: “Ülkemizin dijital dönüşümünün başkanı Türk Telekom olarak, teknolojiden herkesin yararlanması öncelikli misyonumuz. Hayata geçirdiğimiz kurumsal toplumsal sorumluluk projelerimizle teknolojiyi, güzellik ve yarara dönüştürmeyi hedefliyoruz. Sorumluluk alanlarımıza kültür-sanatı da ekleyerek kendimize yeni bir rota çizdik. Bu rotanın birinci ve en kıymetli durağı ana destekçiliğini üstlendiğimiz Atatürk Kültür Merkezi oluşturuyor. Bugün, görme ve işitme engelliler için hizmete sunduğumuz Sesli Adımlar uygulamamızla AKM’yi daha da erişilebilir kılmanın heyecanını yaşıyoruz.”

Sesli Adımlar uygulamasının AKM’nin tüm girişlerine, sinema, kütüphane, stant salonu, restoranlara, kafelere ve Türk Telekom Opera Salonu’na sesli yönlendirme sağladığını belirten Önal, uygulamanın tüm operatörlerden, fiyatsız olarak indirilebildiğini açıkladı.

Görme ve işitme engelliler AKM’de özgürce vakit geçirebiliyor

Türkçe ve İngilizce fiyatsız hizmet veren ‘Sesli Adımlar’ uygulamasını taşınabilir aygıtlarına indiren engelli sanatseverler,AKM’nin kapalı ve açık alanlarında, uygulama eşliğinde erişilebilir bir kültür sanat tecrübesi yaşıyor. ‘Sesli Adımlar’ Atatürk Kültür Merkezi’nin ana ve alt giriş ile otopark dahil tüm girişlerden itibaren sinema, kütüphane, stant salonu, restoran ve kafelerin yanı sıra Türk Telekom Opera Salonu’nda dış kapıdan iç salon kapılarına, acil çıkışlara kadar sesli ve kolay ikonlarla yönlendirme sağlıyor.

AKM’de Sesli Adımlar uygulamasını deneyimleyen görme engelli kullanıcı Ali Öztürk, “Atatürk Kültür Merkezi’nde, görme ve işitme engelli birinin, kimsenin yardımı olmadan böylesine kıymetli bir merkezi ziyaret edebilmesi, bizler için çok manalı. Bu kapsamda Türk Telekom’un Sesli Adımlar uygulaması, kültür merkezinin iç ve dış yerlerinde dilediğimiz üzere hareket edebilmemize imkan sağlıyor” diye konuştu.

Sesli Adımlar görme ve işitme engelliler tarafından fiyatsız kullanabiliyor

Sesli Adımlar uygulaması, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde de görme ve işitme engelli ziyaretçilere kütüphane içerisinde yönlendirme sağlıyor. Pozisyon tabanlı uygulamalar sunan yerli yazılım firması ile geliştirilen ‘Sesli Adımlar’ operatör bağımsız olarak akıllı telefonlarda görme ve işitme engelliler tarafından fiyatsız kullanılabiliyor.

Türk Telekom’un ‘Türkiye’ye Değer’ projeleri hayatın her alanında

‘Türkiye’ye Değer’ çatısı altında toplumsal sorumluluk çalışmalarını sürdüren Türk Telekom’un engellilere yönelik farklı projeleri de yer alıyor. Günışığı projesi ile az görenlerin ve Türkiye’nin birinci telefonda sesli kitap hizmeti Telefon Kütüphanesi, görme engelli bireylerin hayatlarına katkı sağlıyor. İlaç Barkodu Okuma ve Para Tanıma uygulamaları görme engelli bireylerin bir diğerine gereksinim duymadan hayatlarına devam edebilmelerine yardımcı oluyor. Ayrıyeten Türk Telekom tarafından geliştirilen Kitaplara Ses uygulaması ile dileyen herkes görme engelliler için istekli kitap seslendirebiliyor.

Teknolojiyi yarara dönüştüren projeler üreten, Türk Telekom 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde de Atatürk Kültür Merkezi’nde çok manalı konser, sanat atölyeleri ve etkinliklere mesken sahipliği yapacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking