Teknoloji

Türkiye’de fabrika çıkışlı ikinci el araba periyodu resmen başlıyor!

Otomotiv sektöründeki olumsuz hava çip krizi, pandemi, Rusya-Ukrayna savaşı ve ülkemiz özelinde artan döviz kuru üzere durumlar nedeniyle devam ediyor. Bu nedenle sıfır ve ikinci el demeden tüm arabaların fiyatları günden güne artıyor. Lakin daima artan fiyatlara karşın vatandaşların daha uygun fiyatlı arabalar alabilmeleri için değerli çalışmaların olduğunu da belirtelim. Çünkü önümüzdeki yıl başlayacağı açıklanan fabrika çıkışlı ikinci el araba devriyle ikinci el pazarının üzerideki yük bir nebze olsun azalacak.

Fabrika çıkışlı ikinci el araba 2023 yılında başlayacak

Hürriyet’ten Taylan Özgür Dil’in haberine nazaran Türkiye’de fabrika çıkışlı ikinci el araba periyodu 2023 yılında başlayacak. Bu bağlamda çalışmalarda son kademeye gelindiğini belirten Renault Group Türkiye CEO’su Hakan Doğu, birinci etapta 6 yaşına kadar olan araçların Bursa’da bulunan Renault fabrikasında yenileneceğini ve bu kriterin vakitle 10 yaşına kadar çıkarılacağını söyledi.

Bu program kapsamında arabanın motoru dahil her aksamının yenilenme ihtimali kelam konusu. Ayrıyeten sıfır araçlarda olduğu üzere kullanıcılara garanti de sunulacak. Bunun da iki yıl olacağı belirtiliyor. Bu üzere araçların alış satış süreçlerinde ise Türkiye’deki Renault bayi ağı devreye girecek.

Bilindiği üzere Renault, bu programı Fransa ve İspanya’da Refactory ismiyle uyguluyor. Önümüzdeki yıldan itibaren ülkemizde de hizmete girecek bu projeyle birlikte vatandaşlara artan fiyatlara karşın uygun fiyatlı ve garantili arabalar sunulacak. Hatta Renault Group Türkiye CEO’su Hakan Doğu, muhtemelen öteki şirketlerin de kendilerini taklit edeceğini tabir etti. Öte yandan bu atakla birlikte ülkemizde ikinci elin yazgısını değiştireceklerini söyledi.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce ülkemizde fabrika çıkışlı yenilenmiş ikinci araba işi meblağ mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/