Teknoloji

Türkiye’de satılan en ucuz sıfır araba için yeni fiyat belirli oldu!

Türkiye’de satılan en ucuz sıfır araba olarak bilinen Citroen Ami, geçtiğimiz yılda ülkemiz pazarına giriş yapmıştı. Ağır talep gören bu araba modeli satışa çıktığı an dakikalar içerisinde tükenmişti.

Bunun sebebi arabanın uygun fiyatlı olmasından kaynaklanıyor. Kentte mobilite tahlillerine yönelik olarak geliştirilen Citroen Ami’nin 2023 fiyat listesi de yayınladı. Modelin yeni fiyatı uzun müddettir merak ediliyordu.

Citroen Ami 2023 fiyat listesi yayınlandı

Citroen Ami, 2021 yılının son çeyreğinde ülkemizde satışa sunulmuştu. Satışın birinci etabı sadece kurumsal alıcıları kapsıyordu. Daha sonra ise 2022 yılında kişisel müşterilere satılmıştı. Ami, o vakitte 219 bin TL’lik fiyatıyla satışa sunulmuştu.

Ancak yeni yıla girmemizle birlikte Citroen Ami’nin 2023 fiyatı da merak ediliyordu. Citroen, resmi sitesinde Ami’nin tek motor seçeneğiyle 241.000 TL olduğunu yayınladı. Bu fiyatın 31/01/2023 tarihine kadar tavsiye edilen satış fiyatı olduğunu da belirtti.

Citroen Ami 2023 özellikleri

Citroen Ami, bünyesinde 6kW gücünde bir elektrikli motor taşıyor. Bu motor, 40nm tork üretebiliyor ve sırf 1 vites aralığına sahip. Elektrikli arabanın azamî suratı 45 km/s olarak belirtiliyor.

Yalnızca mesken tipi bir prize takılıp şarj edilebilen Citroen Ami, 5,5 kWh kapasiteli ve 3 saate tam şarj edilebilen bir pile sahip. Bu pil ile toplamda 75 kilometre menzil elde ediliyor. 63 litre bagaj hacmi sunan Citroen Ami’nin toplam taşıma kapasitesi 710 kilogram bedelinde.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al