Telefon

Twitter, App Store’dan silinebilir! İşte nedeni

Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınmasından beri sular durulmaz oldu. Ünlü iş beşerinin şirket ve platform üzerinde yaptığı değişiklikler nedeniyle çalışanlar ve kullanıcılar epey rahatsız olduklarını lisana getiriyor. Son olarak Elon Musk ve Apple Store yöneticisi Phil Schiller ortasındaki tansiyon dikkat çekti. Eski bir Twitter yöneticisi de bunun üzerinde Elon Musk’ın bu halde devam etmesi halinde uygulamanın App Store’dan atılacağını açıkladı! Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

App Store yöneticisi, Twitter hesabını sildi!

Elon Musk, sık sık toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamalarla gündeme geliyor. Musk, geçtiğimiz günlerde tekrar Twitter hesabından App Store uygulama fiyatının epeyce yüksek olduğunu paylaştı. Bunun üzerine App Store’u yöneten Phil Schiller, reaksiyon olarak yüksek takipçiye sahip Twitter hesabını kapattı.

Twitter Eski Güvenlik Lideri Yoel Roth, Elon Musk’ın Twitter için Apple ve Google yönergelerine uymaması halinde mağazalardan atılacağını ve bu durumun felaketle sonuçlanacağını açıkladı. Elon Musk, daha evvel de App Store uygulama fiyatlarından şikayet etmişti. Bu açıklamasında fiyatın olması gerekenden 10 kat fazla olduğunu ve bu halde saklı vergi aldıklarını belirtmişti.

App Store yöneticisi Phil Schiller’in platformdan ayrılmasına karşın Apple resmi Twitter hesapları ve CEO Tim Cook hala yer alıyor. Twitter ve Apple hususla ilgili bir açıklama yapmadı. Ayrıyeten geçtiğimiz günlerde Stephan King, Twitter Blue’nun fiyatından şikayet ettiğinde Elon Musk, faturaları ödemeleri gerektiğini söyledi.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple ya da Google, Twitter’ı mağazalar üzerinden kaldırır mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking