Teknoloji

Twitter dikey görüntü formatını test ediyor! İşine bak TikTok

Twitter, resmi Blog’unda yeni bir özellikten kelam etti. TikTok görüntülerini platformda sunmayı hedefleyen tanınan toplumsal medya platformu bunun bir yolunu arıyor. Şirket, Instagrm’n Reels yahut YouTube’un Shorts ile yaptığı üzere TikTok gibisi kısa görüntüleri yayınlamaya başlamayacak. Bunun yerine, kısa biçimli görüntünün sırf bir öğesini alacak ve platformdaki görüntü içeriğini keşfetmeyi kolaylaştıracak.

Twitter, görüntüleri yeni bir tam ekran görünümünde oynatacak yeni bir “sürükleyici medya görüntüleyici” özelliği sunacak. Bu, bir Tweetten bir görüntüye dokunarak/genişleterek erişilebilir olacak. Kullanıcılar, daha fazla görsel içerik keşfetmek isterlerse rastgele bir görüntüden üst kaydırabilecekler. Görünümden çıkmak sizi Twitter akışına geri getirecek. Twitter ayrıyeten uygulamanın Keşfet sekmesinde daha fazla görüntü gösterecek. Kullanıcılar, “Sizin için videolar” altında ilgilendikleri Tweetlerle birlikte yeni bir görüntü görecekler.

Twitter dikey görüntü formatını test ediyor! İşine bak TikTok

Şirket bahisle ilgili olarak “Herkesin hizmetimizi gereksinimlerine en uygun formda kullanmasını kolaylaştırmak istiyoruz ve görüntüler bunun kıymetli bir parçası” tabirlerini kullandı. Sürükleyici medya görüntüleyici, önümüzdeki birkaç gün içinde Twitter’ı İngilizce kullanan iOS kullanıcılarına sunulacak. Bu ortada, Keşfet sekmesindeki görüntü atlıkarıncası artık İngilizce olarak Android ve iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Twitter en son platformuna görüntü dahil etmeye çalışması başarısız oldu. Twitter, Fleets’i Kasım 2020’de başlattı, lakin yaklaşık 8 ay sonra fişi çekti. Bu duyuruyla, Twitter’ın içerik stratejisini değiştirmeye ve kullanıcılarına Instagram’ın yaptığı üzere apansız kısa biçimli görüntü pompalamasını sağlamaya çalıştığı görünmüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom