Teknoloji

Twitter tweet düzenleme seçeneğini sundu! Pekala lakin nasıl?

Geçen ay boyunca Twitter, tweet’leri düzenlemenize müsaade verecek bir fonksiyonu dahili olarak test etti ve bugün bu nihayet yayında. Lakin özelliğin kullanımı kimi kullanıcılar ile sınırlanacak. İşte tüm ayrıntılar.

Öncelikle, Twitter Blue abonesiyseniz tweet’lerinizi düzenleyebilirsiniz. Bu, şirketin özellikten kelam ettiğinden beri bilinen bir detaydı. Blue abonelerine özel olarak sunulan düzenleme seçeneği uzun müddettir platformun kullanıcıları tarafından isteniyordu.

Twitter tweet düzenleme seçeneğini sundu! Pekala lakin nasıl?

Şu anda tweet düzenlemenin sırf Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanılabildiğini de hatırlatalım. Fonksiyonellik yakında ABD’de kullanıma sunulacak, lakin şu ana kadar Twitter Blue’ya abone olmayanlar için kullanılabilir olduğundan kelam edilmedi. Sonunda tüm kullanıcılarına açık halde gelebilir, lakin o vakte kadar Blue üyeleri tweetlerini silmek zorunda kalmayıp düzeneyerek de rahat bir halde kullanabilecek.

İlginç bir formda, düzenlenen tweetlerin eski halleri de görüntülenecek, bu kapsamda açıkçası Twitter’ın yapmaya çalıştığı şey zorbalığın önüne geçmek. Twitter’ın bu özelliği tanıtması muhakkak uzun vakit aldı, bir çok başka toplumsal medya hizmetinin temelini oluşturan bir özellik olmasına karşın fakat kullanıma sunuldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!