Teknoloji

Twitter ve Instagram, ünlü Rap yıldızının hesaplarını kitledi!

Kanye West‘in Twitter’a dönüşü kısa sürdü. Elon Musk’ın rapçiyi platforma geri getirmesinden bir günden kısa bir mühlet sonra, ünlü müzikçi, antisemitik bir ileti gönderdiği için hesabının askıya alınmasıyla karşı karşıya kaldı. Kanye West son döenmlerde bilhassa ismini Kim Kardashian’a yönelik telaffuzlar ile duyuruyordu lakin bu sefer ırkçı telaffuzları sebebiyle reaksiyon topladı.

Twitter ve Instagram, ünlü Rap yıldızının hesaplarını kitledi!

Cumartesi gecesi geç saatlerde, West, birtakım ırkçı telaffuzları sebebiyle reaksiyon çekti ve karşılığında hesapları askıya alındı.

BuzzFeed News’e nazaran, Twitter’ın nefret dolu tweet’i kaldırması biraz vakit aldı. Lakin Pazar gününden itibaren West’in vakit çizelgesinde iletisi görmek artık mümkün değil. Bir şirket sözcüsü Engadget’e “Söz konusu hesap Twitter’ın siyasetlerinin ihlali nedeniyle kilitlendi” dedi. Askıya alma, West’in Instagram hesabının Meta tarafından misal halde kısıtlanmasından sonra geldi.

Amerikan Yahudi Komitesi, West’in hafta başında Fox News sunucusu Tucker Carlson ile yaptığı röportajda yaptığı açıklamaları ve gönderiyi kınadı. Örgüt Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Kanye West’in bu hafta sergilediği davranış son derece rahatsız edici, tehlikeli ve antisemitik bir dönem” dedi. Kelam konusu rapçi şimdilik platformlara tekrar erişemiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri