Telefon

Twitter’da renkli rozet periyodu başlıyor!

Twitter’ı satın almasının akabinde Elon Musk, platformda birçok değişiklik yaptı. Bu değişikliklerden biri de mavi tik uygulaması oldu. Tenkitlerin odağında olan bu özelliğin akabinde Musk, geçtiğimiz günlerde bu uygulamayı dondurdu. Yeni bilgilere nazaran CEO, Twitter rozeti satışını geri getiriyor.

Twitter’a farklı renklerde rozetler geliyor

Elon Musk, kelam konusu Twitter dahilinde enteresan değişiklikler yapıyor. Bu değişiklikler kapsamında yer alan mavi tik uygulaması da birinci çıktığı andan itibaren tenkitlerin odağında yer aldı. Geçtiğimiz günlerde Twitter’dan bir duyuru yapan Musk, 29 Kasım’da başlayacağı planlanan Twitter Blue onay rozeti satışını ertelediğini söyledi.

Musk’ın bugün yaptığı açıklamada ise bu uygulama tekrardan geleceğini duyurdu. Meydana gelen meselelerden ötürü Elon Musk, önemli bir reklam gelirini kaybetti. Bunun önüne geçmek için ve şirketleri korumak için de farklı renklerde onay rozeti yapabileceklerini söyledi.

Başlayacak olan yeni periyotla birlikte Musk, farklı renklerde rozetler olacağını doğruladı. CEO’ya nazaran şirketler için altın renkli rozet, devlet kurumları için gri rozet, bireyler için de ünlü olsun ya da olmasın mavi renkli rozet olacak.

Musk’ın yaptığı açıklamaya nazaran doğrulanmış olan hesaplar, yeni rozet sistemi başlamadan evvel manuel bir formda doğrulanacak. Bu durum için CEO, ‘acı verici lakin gerekli’ olduğunu belirtti. Onay rozeti ise aylık 8 dolardan satışa çıkacak. Daha öncesinde düzmece hesapların artması nedeniyle durdurulan bu hizmet, önümüzdeki haftadan itibaren açılacak.

Bununla birlikte Musk, kapatılan Twitter hesaplarının gelecek haftadan itibaren açılacağını söyledi. Çarşamba günü bir anket başlatan CEO, askıya alınan hesaplara genel bir af getirip getirmeyeceğini sordu. Bunun üzerine ankete katılan 3,1 milyon kişinin yüzde 72,4’ü evet cevabını verdi. Yüzde 27,6’sı ise hayır oyunu kullandı.

Peki, siz Twitter rozet uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - Pendik Eşya Depolama - El Yapımı Doğal Taş Takılar - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al