Teknoloji

Ultra süratli 5G yongası! MediaTek T800 tanıtıldı

MediaTek, Objelerin İnterneti (IoT) ve Sanayi 4.0 üzere alanlarda büyük değere sahip olan 5G teknolojisi için yeni eserlerini kullanıcıların beğenisine sundu. İşte Ultra süratli 5G yongası MediaTek T800 özellikleri..

MediaTek T800 özellikleri

MediaTek, geçtiğimiz günlerde dünyanın en güçlü işlemcisi olan Dimensity 9200’ü tanıttı. 5G pazar hissesini artırmak isteyen şirket, performanstan ödün vermeden yeni kuşak akıllı aygıtlara güç verebilen küçük ve yüksek güç verimliliğine sahip yongalar üretmek kolları sıvadı.

4nm teknolojisiyle üretilen MediaTek T800 yongası, bir evvelki jenerasyon olan T700 ile birebir platformu kullanıyor. MediaTek T700 modelinin Intel işlemcili masaüstü ve dizüstü bilgisayalarda kullanılmak üzere tasarlandığını hatırlatmakta yarar var.

T800 hem 6GHz altı düşük bant ve orta bant ağları hem de ultra süratli mmWave frekanslarını destekliyor. Analistler, bu kadar küçük bir çipte tüm bant genişliklerinin desteklenmesinin büyük ehemmiyete sahip olduğunu belirtiyor.

MediaTek, T800 modelinin kullanıldığı aygıtların kırsal alanda dolaşırken yahut 70.000 kişilik stadyumda, mevcut en süratli 5G performansını elde edebilmesi için tasarlandığının altını çizdi. MediaTek’in T800, 7.9 Gbps’ye kadar indirme suratları ve 4.2 Gbps’ye kadar yükleme suratları vaat ediyor.

Şirket, yeni yonga setinde çift 5G SIM kart dayanağı bulunduğunu açıkladı. Bu özellik, üniversite yerleşkeleri yahut fabrikalar üzere kamu ve özel 5G ağları ortasında dolaşması gereken aygıtlar için ülkü bir tahlil haline getirecektir.

MediaTek’in Kurumsal Lider Yardımcısı JC Hsu, “Tüketiciler bugün her yerden 5G suratlarına erişme yeteneği istiyor. MediaTek’in en yeni 5G yonga seti tahlili, son kullanıcıların nerede olurlarsa olsunlar yüksek süratli, düşük gecikmeli 5G’nin keyfini çıkarmasını sağlıyor ve gerçek bilgi süreç özgürlüğü sunuyor. T800, her istikametiyle eksiksiz bir kullanıcı tecrübesi için pil ömrünü en üst seviyeye çıkaran son derece verimli bir dizaynda üstün süratli, muteber 5G suratlarıyla öne çıkıyor.” sözlerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!