Teknoloji

Ünlü araba markası makûs şöhreti nedeniyle ismini değiştirecek

Artık dünya o denli bir hal aldı ki, algılarımız başka tüm tercih sebeplerinin önüne geçiyor. Sık sık duyduğumuz “algı yaratmak” kavramı aslında o kadar derin bir mana içeriyor ki, rastgele bir şeyi satın alacağımız vakit bile onun gerçek yararı ve kabiliyetinden fazla bize yansıtılan algılara nazaran hareket ediyoruz. İşte ünlü araba şirketi SsangYong’da bu durumdan muzdarip.

Aslında Güney Koreli otomotiv devlerinden biri olan SsangYong, ülkemizde Çinli bir marka olarak algılanıyor. Bu nedenle de otomotiv kullanıcılarının bu markaya olan talebinin düşük kaldığı söylenebilir.

Ünlü araba markası makus şöhreti nedeniyle ismini değiştirecek

Bununla birlikte aslında bahsettiğimiz durum geri kalan birçok ülkede de bu formda. Bu nedenle Güney Koreli otomotiv devi, Euro NCAP testlerinden 5 yıldız alarak ne kadar sağlam bir araç olduğunu kanıtlasa da üzerine yapışıp kalan “dayanıksız” algısını kırmayı başaramadı.

İşte bu makûs şöhretten kurtulmak ve çalışmalarının karşılığını görmek isteyen şirket idaresi, 2023 yılının ikinci çeyreğinden itibaren marka ismini KG Mobility olarak değiştirebilmek için hazırlıklara başladı. Bu değişimin tam olarak ne vakit tamamlanacağı ve ülkemizde de satışta olan SsanYong modellerinin akıbetinin ne olacağı şimdilik meçhul lakin muhtemelen 2024 yılından itibaren satışa sunulacak yeni modellerde KG Mobility markasını göreceğimizi söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al