Telefon

Ünlü iş insanı, eski ABD lideri için tehdit oluşturuyor!

Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra eski çalışanlarını işten çıkarması ve izlediği siyasetler nedeniyle toplumsal medya platformunun profilini değiştirdi. Ünlü iş beşerinin yaptığı değişiklikler büyük şirketlerden platform kullanıcılarına kadar güvensizlik verdi. Musk, bu nedenle platformun kullanıcı sayısını artırmak için yasaklanan hesapları tekrar etkin etmeye başladı. Eski ABD Lideri Donald Trump’ın da uzun müddettir Twitter hesabı yine etkin olan hesaplar ortasında yer alıyor. Ancak hesabın açılması Donald Trump ve medya şirketi için açık bir tehdit oluşturuyor. Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Trump’ın seçim öncesi Twitter’a geri döneceği varsayım ediliyor!

Donald Trump, hesabının kapatılmasından sonra medya şirketine bağlı Truth Social isimli bir toplumsal medya platformu kurdu. Eski ABD Lideri Donald Trump, buranın Twitter üzere olmasını istiyordu. Ama Trump, burada eski hesabında olduğu üzere yüksek takipçi sayısına ulaşamadı. Ek olarak Donald Trump’ın 2021 yılında Twitter’da 88 milyon takipçisi varken Truth Social hesabında ise 4,6 milyon takipçisi mevcut.

Truth Social hesabını kullanan Donald Trump, Elon Musk’ın Twitter hesabını tekrar faal hale getirmesinden sonra platforma dönüş yapmayacağını belirtti. Aksi halde Donald Trump, medya şirketinin kurduğu toplumsal medya platformunu bırakıp Twitter’a geri dönerse kendi şirketine rakip pozisyonda olacak. Zira Truth Social sansürlenen hesapların kendine yer bulması için kuruldu. Elon Musk ise satın aldıktan sonra toplumsal medya platformunu artık sansürsüz ve hale getirdi.

Yine de Donald Trump’ın seçim devri öncesinde Twitter hesabına etkin kullanacak formda dönüş yapması bekleniyor. Zira Twitter, Trump’ın takipçi sayısı bağlamında fiyatsız olarak halka ulaşması için en uygun yer olacak.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Donald Trump, Twitter’a geri dönecek mi? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking