Teknoloji

Volkswagen kullanıcıları şokta! Çok sayıda araç geri çağırılıyor!

Bir periyot boğuştuğu emisyon krizinin pençesinden uzun bir süreç sonunda çıkmayı başaran Volkswagen, artık de birtakım arabalarını geri çağırmak durumunda kalacak. Bunun sebebi ise epeyce kolay üzere görünen fakat ihmal edildiğinde önemli sonuçlara neden olabilecek bir yanılgı. Bu kusur elbette ki bütün Volkswagen marka arabalarda kelam konusu değil. Fakat Türkiye’de de kullanılan ve piyasası olan kıymetli otomobiller da listede. Pekala ancak bu bahsi geçen yanılgı ne? Volkswagen araçlarını ne vakit geri çağıracak? Ayrıntılar haberimizde.

Ünlü araba üreticisi çok sayıda aracını geri çağırıyor!

Markanın araçlarını geri çağırmak zorunda kalmasına neden olan yanılgı, lastik basınç uyarısı ile alakalı. Yani kimi Volkswagen araçlar, lastik basıncı düşmesine karşın bunu şoföre iletmiyor ve ikaz ekranında bunun uyarısı çıkmıyor. ABD Ulusal Otoban Trafik Güvenlik İdaresi’ne nazaran ise bir arabanın lastik basıncı düşerse, durumu 15-20 dakika içerisinde şoföre ihtar olarak sunması gerekiyor. Kelam konusu yanılgı sebebi ile yetkili servislere davet edilmesi mümkün araçları aşağıdan inceleyebilirsiniz. Volkswagen’in 30 Aralık 2022 tarihine kadar bu arabaların sahiplerine mektup göndermesi ve servislere davet edilmesi bekleniyor.

2019: VW Tiguan LWB

VW Golf Alltrack

VW Golf R

VW Golf Sportswagen

2019 & 2020:

VW Atlas

VW Golf

VW Golf GTI

VW Jetta

VW Jetta GLI

2020 & 2021: VW Atlas Cross Sport

2021: VW Atlas

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi