Telefon

WhatsApp, Arama Kontağı özelliğini sunmaya başladı!

WhatsApp geçen ay Arama Kontağı isimli yeni bir özelliği duyurmuştu. İsminden da anlaşılacağı üzere, bu özellik, WhatsApp kullanıcılarının sırf kolay bir ilişkiyle erişilebilen standart ya da imajlı küme aramaları oluşturmasına imkan tanıyor.

WhatsApp, Zoom ve Google Meet’in yolundan gidiyor

Test basamağında olan bu özellik artık daha geniş kullanıma sunuluyor. 32 şahsa kadar konut sahipliği yapabilen bu özellikte, gönderilen irtibatlar ise 90 gün boyunca etkin olarak kullanılabilecek. Davet ilişkileri özelliğinin şu anda yalnızca telefonlarda kullanılabildiğini hatırlatmakta yarar var.

WhatsApp masaüstü web uygulamasında üzerinden bir Arama İrtibatı açmanız ise maalesef mümkün değil. WhatsApp Web üzerinden bu kontağa tıklandığında, bu özelliğin kullanıladığını belirten bir ikaz çıkarken, kullanıcıyı da telefonuna yönlendiriyor.

WhatsApp’un bu özelliği ise çeşitli durumlarda irtibat kurmak isteyen birden fazla kullanıcı için epey faydalı olabilir. Bu temasların 90 gün boyunca sürüyor olması da bir öteki avantaj olarak öne çıkıyor. Bu özelliği kullanmak için adımlar ise epey kolay:

  • Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın
  • Aramalar kısmına giriş yapın
  • Açılan pencerede en üstte ‘Arama ilişkisi oluştur’ seçeneğine tıklayarak, arama temasını istediğiniz şahıslara gönderebilirsiniz.

WhatsApp’ın sunduğu bu özellike direkt olarak Zoom ve Google Meet üzere uygulamaları akla getiriyor. Her iki şirket de rastgele bir ekstra fiyat ödemeden 100 iştirakçiye kadar manzaralı görüşmeye imkan tanıyor. Zoom, premium seçeneklerde ise 300 bireye kadar küme görüşmelerini destekliyor.

Her iki hizmet de, rastgele bir hesap olmadan bir aramaya katılmanıza müsaade veriyor. Bu durum Zoom ve Google Meet’i daha erişilebilir hale getiriyor. Başka yandan WhatsApp Arama teması için iştirakçilerin WhatsApp hesaplarının olması gerekiyor.

WhatsApp yeni teşebbüsü ile toplu görüşmeler konusunda da yeni adımlar atıyor. Şirket ilerleyen devirde iştirakçi sayısını da artıracaktır. Pekala siz WhatsApp’ın Arama kontağı oluştur özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi