Telefon

WhatsApp bir müddet evvel geliştirmeyi bıraktığı o özelliğe tekrar yöneldi

Sosyal medya dünyasının bir numarası olmayı başaran WhatsApp, kuşkusuz bu muvaffakiyetini her geçen gün yenilenmesine ve kullanıcıların beklentilerine ziyadesiyle yanıt vermesine borçlu. Bugüne kadar pek çok kere kullanıcılardan gelen taleplere kulaklarını kapatmak yerine kelam konusu özellikleri platforma ekleyen Amerikalı toplumsal medya devi, yeni özellik çalışmalarında da bu istikametini bir defa daha ortaya koymayı amaçlıyor.

Birkaç sene evvel ortaya çıkan sızıntılarda, WhatsApp’ın arama özelliğini geliştirebilmek için yeni çalışmalara başladığı ve bu çalışmaları sayesinde artık uygulama içerisinde tarihe dayalı aramaların da yapılabileceği anlaşılmıştı. Ne var ki WhatsApp, sonralarda bu özellikten vazgeçti ve kelam konusu özelliğin kararlı sürüme çıkışını göremedik.

WhatsApp bir müddet evvel geliştirmeyi bıraktığı o özelliğe tekrar yöneldi

Ancak kullanıcılar bir defa bu özelliğin ismini duydu ve o gün bugündür aramaların daha denetimli yapılabilmesi için bu özellik ağır şekilde talep ediliyor. İşte Amerikalı teknoloji devi de, bu sebeple bir sefer daha tarihe dayalı arama özelliği üzerinde çalışmaya başladı. Üstelik bu kez özelliğin ikinci test kümesinde olduğunu ve artık çıkmasına hayli kısa bir vakit kaldığını da söyleyelim.

Özellik kararlı sürüme geldiği vakit, küme ya da ferdî sohbet olması fark etmeksizin, bir sohbette arama yapmak isteyenler arama butonuna bastıklarında ekran klavyesinin üst kısmında beliren bir takvim işareti görecekler. İşte o işarete basılmasıyla birlikte artık tarihe nazaran arama yapılabileceğini belirtelim. Bir sefer daha hatırlatmak gerekirse, her ne kadar bu özelliğin çıkmasına kısa bir vakit kaldığı düşünülse de, şimdi yeniden de elimizde net bir tarih bulunmuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - Pendik Eşya Depolama - El Yapımı Doğal Taş Takılar - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al