Telefon

WhatsApp, kümeler için yeni bir kısayol üzerinde çalışıyor

WhatsApp, son vakitlerde taşınabilir yerine masaüstü sürümüne odaklanmış durumda. Hatta WABetaInfo, bu hafta tam olarak üç adet yeniliğin web sürüm için test edildiğini paylaştı. Anlık iletileşme platformunun en çok kullanılan uygulama olması web sürümün de tercih edilişini beraberinde getiriyor. WABetaInfo, bugün blog hesabından paylaştığı haberde masaüstü için yeni bir kısayol test edildiğini paylaştı. Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

WhatsApp, masaüstünde kümeler içim sessize alma kısayolunu test ediyor!

WhatsApp, kısa mühlet evvel kümeler için ekleme limitini 1024 kullanıcıya kadar yükseltti. Fazla kişinin olduğu kümeler, bildirim tarafından trafiğe neden oluyor. Bu nedenle kimi kullanıcılar, kümelerden çıkmak yerine Sessize Al seçeneğini tercih ediyor. WhatsApp da kullanıcıların bu stil bir sorunu yaşamaması ismine gruplar için Sessize Alma Kısayolu geliştiriyor.


Sessize Alma Kısayolu

WhatsApp kümeler için Sessize Alma Kısayolu özelliği, isminden da anlaşıldığı üzere masaüstü sürümden kümeleri kolaylıkla susturmayı sağlayacak. Bu kısayol, üstte yer alan görselde göründüğü üzere arama butonunun sağ tarafında yer alacak. Şimdilik test basamağında olan işlevin kararlı sürüme ne vakit geleceği muhakkak değil.

Anlık haberleşme uygulaması, ek olarak geçtiğimiz günlerde kümeler için otomatik olarak sessize alma özelliğini duyurdu. Bu özellik, çok fazla bildirim gelen WhatsApp kümesinin bildirimlerini otomatik olarak devre dışı bırakacak.

Platform birebir vakitte ek olarak yalnızca bu hafta Aramalar sekmesi ve kişi kartlarının sohbet içerisinde paylaşma özelliğini de masaüstü için getirdiğini açıkladı. WhatsApp masaüstü için Aramalar sekmesi sayesinde daha arama geçmişi masaüstünde görünecek. Yani platform kullanıcılarının web sürümde daha uygun tecrübe yaşaması için yenilikler ve iyileştirmeler yapıyor.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp kümeler için Sessize Alma Kısayolu özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking