Telefon

WhatsApp, masaüstü için yeni bir sekme ekliyor

WhatsApp, uzun müddettir masaüstü sürümünü kullanıcılarına sunuyor. Ama taşınabilir için olan özelliklerin hepsi masaüstü sürümde mevcut değil. Bu durum, günden güne artan WhatsApp masaüstü kullanıcılarının uygulamayı kullanırken yetersiz tecrübe yaşamasına neden oluyor. Firma, bunu azaltmak için WhatsApp masaüstü için Aramalar sekmesini getiriyor. Pekala test kademesinde olan bu yenilik nedir? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

WhatsApp masaüstün için arama geçmişi görünecek!

Windows için WhatsApp üzerinde masaüstü sürümünde arama yapma özelliği mevcut. Lakin masaüstü sürümde WhatsApp kullanıcılarının arama geçmişi yer almıyor. Bu durumun evvelki aramaların görünmemesine ve kısa yoldan birini aramanın önüne geçiyor.


WhatsApp masaüstü için Aramalar sekmesi

Firma, WhatsApp arama geçmişinin masaüstü sürümde görünmesi için yeni bir Aramalar sekmesi ekliyor. WhatsApp masaüstü için Aramalar sekmesi sayesinde daha evvel yapılan görüşmeler görünecek. Aramalar, uygulamanın kenar çubuğunda Sohbetler ve Durum sekmesinin ortasında yer alacak.

Yeni özellik, masaüstü betada 2.2246.0 sürümüyle birlikte görünmeye başladı. Ama özelliğin şimdi test etabında olmasından kaynaklı olarak mobildeki bilgiler, masaüstü sürümde senkronize olmuyor. Birebir formda masaüstünden yapılan aramalar da mobilden görünmeyebilir. WABetaInfo, bu sorunun ileride şirketin yeni bir güncelleme yayınlayarak çözeceğini belirtiyor.

WhatsApp masaüstü için Aramalar sekmesi şimdilik test basamağında bulunuyor. Yeniliğin kararlı sürüme ne vakit geleceği ise şimdilik meçhul.

WhatsApp, ayrıyeten ek olarak tekrar masaüstü sürüm için saklılık alanında bir yeniliği daha test etmeye başladı. Yeni özellik, bir ekran kilidi üzere karşımıza çıkıyor. Bu halde WhatsApp Web kullanıcıları uygulamaya erişmek için bir şifre belirleyebilecek ve daha inançlı bir kullanım sağlanmış olacak. Aksi takdirde bir kez masaüstü üzerinden giriş yapılan hesap kapatılmadığı sürece hep açık kalıyor.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!