Telefon

WhatsApp, sadece kümeler için olan özelliğini ferdî sohbetlere de getiriyor!

WhatsApp, geçtiğimiz aylarda yalnızca küme sohbetlerinde kullanılabilen anket özelliğini getirmişti. WABetaInfo, dün blog hesabından yaptığı paylaşımla kullanıcıların anket özelliğini sadece küme sohbetleri için değil bir de ferdi sohbetlerin kullanması için de test ettiklerini paylaştı.

WhatsApp birtakım Beta test kullanıcıları, ferdi sohbetlerde anket özelliğini kullanmaya başladı. Pekala ferdî sohbetler için olan anket özelliğinin küme sohbetlerden farkı olacak mı? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Bireysel sohbetler için anket özelliğinde de şifreleme olacak!

Anlık iletileşme uygulamasının blog hesabında yaptığı açıklamaya nazaran kullanıcılar motamot küme sohbetlerinde olduğu formda kişisel sohbetlerde de anket oluşturabilecek. Ayrıyeten tekrar birebir biçimde küme sohbetlerinde olduğu üzere 12 adede kadar anket seçeneği eklenebilecek.

WhatsApp, uçtan uca şifreleme işleviyle karşılıklı bildirilerin kendisi dahil kimsenin okuyamamasını sağlıyordu. Tanınan iletileşme uygulaması ferdi sohbetlerde başlatılan anketler için de yeniden uçtan uca şifreleme yapacak. Bu sayede WhatsApp dahil kimse anket içeriklerini göremeyecek.

WABetaInfo ek olarak özellik için şu kelamları de takipçileriyle paylaştı:

“Başlangıçta, WhatsApp’ın neden kullanıcıların kişisel sohbetlerinde anket oluşturmasına müsaade vermediğini bilmiyorduk, lakin esasen farklı seçenekleriniz varken bir şey sormanın eğlenceli bir yolu bu olabilir.”

Şimdilik test evresinde özelliğin kararlı sürüme ne vakit geleceği ise şimdilik meçhul durumda.

Sevilen iletileşme uygulaması WhatsApp, ayrıyeten ek olarak Android kullanıcıları için Avatar özelliğini test ettiklerini de geçtiğimiz günlerde duyurdu. Android WhatsApp kullanıcıları, Avatar tasarladıktan sonra tıpkı iOS için Memoji’lerde olduğu üzere çıkartma paketi halinde kullanabilecek. WhatsApp bireyleriyle de paylaşılabilecek Avatar çıkartma paketleri, ek olarak profil fotoğrafı yerinde de ayarlanabilecek.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp anket özelliğinin ferdi sohbetlerde olmaması eksiklik yaratıyor muydu? Fikirlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!