Telefon

WhatsApp tasarımı değişiyor! İşte yeni görünüm

WABetaInfo, dün paylaştığı blog yazısında WhatsApp arayüzünün değiştiğini açıkladı. Bu arayüz değişikliğiyle bir arada ek olarak platforma yeni özellikler de eklendi. Pekala, WhatsApp için yeni arayüz nasıl görünecek ve eklenen özellik ne işe yarayacak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

WhatsApp Periyodik İletiler kısmı için arayüz değişikliği

WABetaInfo’nun paylaştığı blog yazısına nazaran WhatsApp Vadeli İletiler kısmı baştan aşağı değişiyor. Anlık haberleşme platformunun bu kısmında şu anda içinde içerisinde vakte karşılık gelen bir saat simgesi yer alıyor.


WhatsApp yeni tasarım

Yeni tasarlanan WhatsApp arayüz görselinde bu vakit simgesi daha küçük hale getirilmiş ve yuvarlak alanın içine yer alıyor. Simgenin alt kısmında ise Vadeli Bildiriler için “Daha fazla kapalılık için seçtiğiniz müddetten sonra sohbetten herkes için yeni bildiriler kaybolacaktır. Sohbet iştirakçileri bunu açtığınızı görecekler.” halinde kullanıcılarına bilgi mevcut.

Yeni WhatsApp arayüzünde alt kısımda ise Vadeli Mesajlar’ın açılıp kapanabileceği ve ek olarak zamanlanabileceği kısım var. Bir altında ise WhatsApp bireylerinde Vadeli Bildiriler özelliğini faal etmek için yeni bir alan yer alacak. Bu alan sayesinde birden fazla kişiyi kolaylıkla Periyodik İletiler için etkin etmek mümkün olacak. Yenilikler şu anda test evresinde bulunuyor. Kararlı sürüme ne vakit geleceği ise şimdilik belgisiz.

WhatsApp için Periyodik Bildiriler, isminden da anlaşıldığı faal edildiği durumlarda bildirilerin belli mühletlerle kendi kendine silinmesini sağlıyor. Bu sayede telefon hafıza konusunda sorun yaşamazken WhatsApp kullanıcılarını da ileti silme zahmetinden kurtarıyor. WhatsApp için Kaybolan Bildiriler özelliğini etkin etmek için sırasıyla şu adımları izleyebilirsiniz:

  • WhatsApp
  • Ayarlar
  • Gizlilik
  • Süreli Mesajlar

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp’ın yeni dizaynını ve özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking