Telefon

WhatsApp’ta nasıl görünmez olunur? Bu yol aktivitelerinizi gizliyor!

WhatsApp, kuşkusuz dünyadaki en tanınan iletileşme uygulamalarından biri. Lakin milyonlarca insanın yer aldığı bu platformda kullanıcılar, kimi durumlarda görünmez olmak ve kendilerini soyutlamak isteyebiliyor. Neyse ki WhatsApp’ta da görünmez olmanın kimi yolları var. Bu yolları, sizin için içeriğimizde anlattık. Pekala WhatsApp’ta nasıl görünmez olunur? İşte uygulamada adeta hayalet olmanın yolları.

WhatsApp’ta görünmez olmak bu adımları takip edin!

WhatsApp, kısa müddet evvel bir güncelleme yayınlayarak bünyesine yeni özellikler ekledi. Bu özellikler ortasında kapalılık alanında görünmez olmak için bir yenilik de geldi. WhatsApp Son Görülme ve Çevrim içi kısmından gerekli ayarları yaparak kalıcı bir formda görünmez olmak artık mümkün.

Yukarıdaki görsellerdeki üzere ayarları düzenleyerek WhatsApp’ta görünmez olmak mümkün. Bu ayarları yapmak için ayarları aşağıdakileri sırayla takip edebilirsiniz:

  1. WhatsApp Ayarlar
  2. Gizlilik
  3. Son Görülme ve Çevrim içi
  4. Hiç Kimse ve Son Görülme Bilgisiyle Aynı

WhatsApp üzerinde görünmez olmak için bir öteki yol ise uzantı eklemek. Lakin bu uzantı yalnızca WhatsApp Web için gerçekleşiyor. Google’dan WAIncognito eklentisini kurduktan sonra “Don’t send last seen updates” seçeneği sayesinde son görülme ve okundu bilgileri kapanıyor.

Anlık iletileşme platformunda görünmez olmanın bir öteki yolu ise iletiyi bildirim kutusundan cevaplamak. Uygulamaya girmeden bildirim kutusundan yanıtlanan iletiyle karşıdaki kullanıcı, çevrim içi olup olmayacağını anlamayacak. Bu sayede birinci anlattığımız ipucu ayarlarını güncellemeden yalnızca muhakkak bireylerle bildirim kutusu üzerinden bağlantı sağlanabilir.

WhatsApp’ta görünmez olmanın bir öbür ipucu da iletisi interneti kapattıktan sonra yanıtlamak. Platformdan ileti geldikten sonra bağlı olunan Wi-Fi ya da Hücresel Veri’yi kapatarak ileti yanıtlanırsa son görülme tarihinde rastgele bir değişiklik olmaz. Ancak natürel ki bildirinin karşı tarafa iletilmesi için uygulamadan çıkış yaptıktan sonra internete tekrardan bağlanmak gerektiğini unutmamak lazım.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin görünmez olmak için bunlar dışında rastgele bir taktiğiniz var mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking