Telefon

WhatsApp’tan ileti aramayı sevmeyen kullanıcılar için yeni özellik

WABetaInfo, blog hesabından paylaştığı bir yazıyla WhatsApp’ın yeni Tutulan Bildiriler özelliği üzerinde çalıştığını paylaştı. Tutulan Bildiriler, platformun Yıldızlı İletiler özelliğine benzeri bir fonksiyon görecek ancak tam olarak birebir değil. Pekala, WhatsApp Tutulan İletiler ne işe yarayacak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

WhatsApp’ta Tutulan İletiler, her iki taraftan da görülecek

WhatsApp, bir müddet evvel 24 saat içinde kaybolan durum güncellemelerini kullanıcılarına sundu. Akabinde da sohbet içi kaybolan anlık fotoğraflar özelliğini getirdi. Platform artık de tek seferlik açılabilecek bildiriler üzerinde çalışıyor. WhatsApp buna karşı tezat gelebilecek Tutulan Mesajlar özelliği üzerinde de çalışıyor.

Tutulan İletiler, isminden da belirli olduğu üzere mesajın her iki taraftan da sabitlenmesini sağlayacak. Sohbet içi kaybolan iletiler için geçerli olacak yenilik, sabitlenmesi halinde her iki taraftan da görülecek. Bu işlev, kaybolan bildirilerle değerli bir mesaj gelmesi durumunda kullanıcıların işine yarayacak.

Tutulan İleti, mesajın sağ alt köşesinde küçük bir simge sayesinde başkalarından kolay kolay ayırt edilecek. Yenilik şu anda test etabında bulunuyor. Kararlı sürüme ne vakit geleceği ise şimdilik belirli değil. Kaybolan iletiyle özelliğinden daha sonra gelmesi bekleniyor.

WhatsApp, ek olarak sohbet geçmişini taşımak için yeni bir sohbet aktarma özelliği üzerinde de çalışıyor. Bu özellik sayesinde WhatsApp kullanıcıları, sohbet geçmişlerini basitçe yeni bir aygıta taşıyacak ve Google Drive üzerinde sohbetlerini yedeklemelerine gerek kalmayacak. Android aygıtlar için geliştirilen bu uygulama şu anda test etabında bulunuyor. Kararlı sürüme ne vakit geleceği ise şimdilik aşikâr değil.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp’ın test basamağında olan yeni Tutulan İletiler özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking