Telefon

WhatsApp’tan yuva yıkacak özellik! Kiminle mesajlaştıysanız ortaya çıkacak

WhatsApp, dünyanın en çok kullanılan ve tanınan iletileşme uygulaması pozisyonunda. 2009 yılında kurulan platform, geçen yıl 424 milyon indirmeyle en çok indirilen uygulamalar ortasında üçüncü sırada yer aldı. Dünyanın her yerinden kullanıcısı olan WhatsApp, sık sık kendini yenileyerek en âlâ haline ulaşmak için çabalıyor. Ama gelen yeniliklerden kimileri bilhassa de kapalılık ve güvenlik alanında olanlar her WhatsApp kullanıcısının güzeline gitmiyor. Pekala WhatsApp’tan yuva yıkacak özellik hangisi? Haberin devamına göz atalım.

WhatsApp’tan yuva yıkacak özellik: Profil fotoğrafı

WhatsApp’a kısa müddet evvel iki yeni özellik geldi. Bu özelliklerden birincisine nazaran rastgele bir bildiri geldiğinde bildirim panelinde iletiyi yollayan kişinin profil fotoğrafı artık görünüyor. Bu nedenle mesajlaşılan kişiyi gizlemek için ismi dışında rastgele bir isimle kaydetmek durumunda bile kiminle mesajlaşıldığı ortaya çıkıyor.

Kiminle mesajlaştığını gizlemek isteyen kullanıcılar, kişiyi ismiyle kaydetmemek dışında karşıdakinin kendi profil fotoğrafını kullanmamasıyla da kiminle mesajlaştığını gizleyebilir. Ek olarak karşıdaki WhatsApp kullanıcısının isim ve soy ismi kısmına de kimlikteki ya da herkes tarafından bilinen takma ismini yazmaması gerekiyor.

Tüm bunlar dışında WhatsApp’ta şimdi karşıdaki kişinin profil fotoğrafını gizlemek için rastgele bir özellik bulunmuyor. Lakin WhatsApp kullanıcıları, profil fotoğrafının kimler tarafından görebileceğini denetim edebiliyor.

WhatsApp’tan yuva yıkacak bir başka özellik ise kümelerle ilgili oldu. Kısa mühlet evvel gelen bu yeniliğe nazaran WhatsApp kümelerinde iOS, Android ya da masaüstü sürüm fark etmeksizin bildiri yollayan bireylerin profil fotoğrafı görünüyor.

Yani rastgele bir küme içi mesajlaşmada da karşılıklı konuşmalar ortasında WhatsApp kullanıcılarının profil fotoğrafı sayesinde kim olduğu seçilebiliyor. Anlık haberleşme platformu, bu özelliği daha çok yanlış kümeye bildiri gönderen ya da kümeleri karıştıran bireyler için kullanıma sundu.

WhatsApp’tan yuva yıkacak bu iki özellik, hem Android hem de iOS sürümünde mevcut. Yani rastgele bir telefon tercihi yapmak bu özellikleri saf dışı bırakmak için kâfi değil.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp’tan beklediğiniz ya da yuva yıkacak dediğiniz çeşitten bir özellik var mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!