Teknoloji

Wikipedia yıllar sonra birinci güncellemesini aldı!

Yeni çalışma epey tanıdık görünüyor lakin kimi yaygın problemleri ortadan kaldırmış durumda. Yenilikler başlık, arama ve makale kısımlarına süratli erişim sağlarken, gözden geçirilmiş bir arama siz yazarken otomatik olarak fotoğrafları ve açıklamaları gösteriyor.

Diller ortasında geçiş yapmak da artık daha kolay ve içindekiler tablosu, içerikte süratlice gezinmeye yardımcı oluyor. TechCrunch ayrıyeten, okurken dikkat dağıtıcı ögeleri ortadan kaldırmanıza müsaade veren katlanabilir bir kenar çubuğu üzere daha küçük ince ayarlara da dikkat çekiyor.

Wikipedia yıllar sonra birinci güncellemesini aldı!

Wikipedia güncellemesi şimdilik sırf İngilizce kullanan kullanıcılar için kullanıma sunuluyor. Wikimedia ise güncellemeyi sitedeki 318 faal lisandan 300’üne sunmuş durumda. Güncelleme Arapça ve Yunanca okuyucular için varsayılan olarak ayarlı durumda. Güncelleme takımı hala mevzuyla ilgili geri bildirim istiyor, bu nedenle site değişmeye devam ederse şaşırmayın.

Wikimedia Vakfı, rastgele bir fonksiyonu kaldırmadığını ve değişikliklerin milletlerarası istekli kümeleriyle yapılan testlerde bilgi kazanımlarını artırdığını açıkça belirtiyor. Güncelleme sonrası kullanıcılar %30 daha sık arama yaptı. Yaratıcılara nazaran, tekrar dizaynın emeli, web’e pek aşina olmayan “gelecek nesil” internet kullanıcıları için daha erişilebilir hale getirerek Wikipedia’yı modernize etmek. O halde sıkı bir okuyucuysanız, değişikliklere pek dikkat etmeyebilirsiniz, lakin yeni çevrimiçi olanlar kullanım kolaylığını takdir edebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!