Teknoloji

Windows 10 için Yeni Windows Terminal Çıktı

Microsoft birinci olarak bu yılın başında gerçekleştirilen Build etkinliğinde Windows için yeni komut istemi uygulaması ile karşımıza çıkmıştı. Uygulama klasik komut (cmd) satırı, Powershell ve Linux için Windows Altsistemi (WSL) için yeni bir merkezierişim noktası misyonu üstleniyor. Son olarak yeni Windows Terminal, GitHub sonrasında kolay kurulum sunan ön izleme sürümü ile Microsoft Store platformundaki yerini almış durumda.

Yeni Terminal uygulaması çoklu sekme desteği, temalar ve geliştiriciler için özelleştirme fonksiyonları sunuyor. Tüm özelleştirme seçeneklerine erişmek içinse bir JSON evrakının düzenlenmesi gerekiyor. Bunun sebebi ön izleme sürümünün şimdi tüm fonksiyonları sunmuyor olması. Microsoft, JSON belgesindeki ayarların ve anahtar bağlarının nasıl konfigüre edilebileceği konusunda ayrıntılar da paylaşmış durumda. Bu bilgilere ise buradan erişebilirsiniz. Uygulama ayrıyeten, tam GPU tabanlı metin renderleme ve emoji de sunuyor.

Windows Terminal 1.0 yani final sürümü çıkış tarihi olarak kış aylarına işaret ediliyor. Yazılımı indirmek için bu adrese tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi