Teknoloji

Xiaomi 1920Hz’lık yeni kuşak ekranlı telefonuyla çok iddialı!

Xiaomi yeni piyasaya süreceği aygıtında bilhassa ekranında mükemmel özellikler sunmayı hedefliyor. 27 Eylül’de çıkması planlanan akıllı telefonun birtakım ayrıntıları ortaya çıktı. Kamera konusunda da birtakım yükseltmeler içeren aygıt özellikler selfie konusunda çok tezli olacak.

Xiaomi CIVI 2 ekranıyla memnun edecek

Xiaomi CIVI 2, 120 Hz yüksek yenileme suratına sahip 6.55″ Full HD AMOLED panel ile gelecek. Telefonun en dikkat çeken özelliklerinden birisi de 1920 Hz’lik PWM derecesine sahip ekranı oluyor. PWM kısaca, darbe genişlik modülasyonu manasına gelir. Bazı hassas kullanıcılar, 250 Hz’den düşük PWM oranına sahip ekranlara bakarken baş ağrısı hissederler.

Xiaomi’nin açıkladığına nazaran 1920 Hz PWM derecesi, ekran düşük parlaklığa ayarlandığında ekranın daha anlaşılabilir hale gelmesine ve kaliteden ödün vermemesine yardımcı oluyor.

CIVI 2’nin 67W suratında şarj özelliği sunacağı daha evvel sızdırılmıştı. Daha evvelki sızıntılarda pil kapasitesi bilinmeyen aygıtın, artık ise pil ayrıntıları netlik kazanmış oldu. Xiaomi, CIVI 2’nin pil kapasitesini 4500 mAh olarak belirlemiş. Xiaomi’nin 7,23 mm kalınlığındaki bir gövdeye 4500 mAh’lik bataryayı sığdırması kusursuz görünüyor. Xiaomi’ye nazaran, süratli şarj sayesinde bu aygıt 40 dakikada büsbütün şarj olabiliyor.

CIVI 2, Qualcomm Snapdragon 780G’nin halefi olan Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisiyle geliyor. 2.4 GHz 1 Cortex-A710, 2.36 GHz 3 Cortex-A710 ve 1.8GHz 4 Cortex-A510 çekirdeğe sahip. 4. Jenerasyon Qualcomm X62 5G modeme sahip olan işlemci 4nm teknolojisiyle üretilmiş. Yeni Qualcomm Adreno GPU, evvelki modele nazaran %20 daha hızlı performans gösteriyor. Snapdragon 7 Gen 1 ayrıyeten LPDDR5 RAM takviyesine de sahip.

Xiaomi, 27 Eylül’de Çin’de CIVI 2’yi resmen tanıtacak. Bu aygıtın global versiyonununXiaomi 13 Lite” yahut “Xiaomi 12 Lite NE” olarak isimlendirilmesi bekleniyor. Xiaomi CIVI 2 hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!