Teknoloji

Xiaomi kullanıcıların çok istediği özelliği MIUI 14 ile geri getiriyor!

Xiaomi, yeni MIUI 14’ün kullanıcılar için özgürlüğün adresi olacağını açıkladı. Bu açıklamaların akabinde merakla beklenen birinci özellikler de muhakkak oldu. Tüm kullanıcıların seveceği bir özellik yeni sürümle birlikte gelecek. İşte ayrıntılar.

MIUI 14 ile yerleşik uygulamalar kaldırılabilecek

Teknoloji devi Xiaomi görünüşe nazaran artık kullanıcıların istediği özellikleri yavaş yavaş yerleşik arayüzüne getirmeye çalışıyor. MIUI 14 ile birçok özgürlük sunacak olan firma, bu yeniliklerden en büyüğünü ise yerleşik uygulamaları kaldırmak olarak duyurdu. Bu sayede, örneğin evvelden yüklenmiş bir galeri uygulamasını, müzik uygulamasını yahut görüntü oynatıcısını kaldırabileceksiniz.

Bu katiyetle sevindirici bir haber. Bu uygulamaları kaldırma imkânı, telefonunuzun dahili depolama alanında biraz daha yer açılacak olması demek. Ayrıyeten, bu uygulamaların artık arka planda çalışıyor olmaması sayesinde, daha düzgün performans ve daha yeterli pil ömrü de bekleyebilirsiniz.

Bir öbür müjdeli haber ise yeni özelliğin yalnızca Çin modellerine değil global modeller için gelecek olması. Özelliğin MIUI 14 kullanıcı arayüzü için yayınlanması hakikaten mümkün. Uygulama kaldırma özelliğinin ise resmi olarak yıl sonunda yahut 2023’ün birinci aylarında gelmesi bekleniyor.

Böyle özgür bir özelliği firma dağıttıktan sonra, MIUI’nin daha da tanınan hale gelmesi bekleniyor. Ayrıyeten orta yüzün performansının artması da beklenmekte. Birçok kişi aygıtlarını ferdileştirme imkanlarına daha fazla bedel veriyor ve görünüşe nazaran Çinli firma da bunun farkında.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!