Teknoloji

Xiaomi, Sony ile büyük düşünüyor! [Kısmetse olur!]

Çinli firmanın amiral gemisi akıllı telefon hazırlıkları tüm süratiyle devam ediyor. Rakiplerine büyük dehşet salması beklenen modelin Sony markalı sensörleri ve tüm ayrıntıları sızdırıldı. Xiaomi, 1 inçlik devasa Sony IMX 989 sensörüyle önemli rakip olacak.

Firma Xiaomi 12S Ultra modeliyle birlikte Leica ile mutabakat imzalamış ve taşınabilir fotoğrafçılıkta düzgün işler çıkarmıştı. Bu sefer firma Sony’nin 1 inçlik büyük sensörleriyle taşınabilir fotoğrafçılığı daha da ileriye taşımak istiyor.

Xiaomi 13 Pro Sony ile büyük düşünüyor

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi olacak olan Xiaomi 13 Pro modeli İce Universe tarafından en net haliyle sızdırıldı. Sony’nin büyük sensörü ile fark yaratması beklenen model epey kaliteli fotoğraf tecrübesi sunmak için geliştiriliyor. Sony’de bu büyük fotoğraf sensörüne dikkatleri çekiyor.

Vivo ve OPPO üzere şirketler de bu büyük sensörleri kullanacak. Lakin Leica tarafından sırf Xiaomi avantajlı bir kalibrasyona sahip olacak.

Bu sensör yanlızca Xiaomi 13 Pro’da kullanılacak. Şimdi tanıtılmayan lakin 13 Pro’da kullanılacak olan Qualcomm Snapdragon 8 Gen2’nin yüksek kaliteli performansı da fotoğrafların daha âlâ çekilmesine yardımcı oluyor.

Bunun yanı sıra, aygıtın yeni render manzaralarını yayınlayan Kartikey Singh, Xiaomi 13 Pro’nun daha evvel sızdırılan öteki render görselleriyle de uyuşuyor. Bu dizayna yakın bir dizaynla gelecek modelin art cam yüzeyinin mat olması bekleniyor. Böylelikle aygıtınızda parmak izi yahut kayma üzere riskler minimuma indirilmiş olacak.

Beklentilere nazaran, Xiaomi 13 Pro modeli de sahiden lüks görünen ve birebir vakitte gereğince güçlü olan seramik bir yüzeyle gelecek. Ancak bu seçeneğin akıllı telefonun yalnızca Çin versiyonuna mı yoksa global versiyonunda mı olacağı şimdi bilinmiyor.

Xiaomi ve Sony iştirakinden beklentileriniz neler?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!