Teknoloji

Xiaomi yetkili servis dayanağını kesiyor! [Garanti kapsamı dışı!]

Xiaomi birçok akıllı telefona mesken sahipliği yapıyor. Bu kadar fazla aygıtın olması birçok kulvarda firma için avantaj olabilir lakin servis ve güncelleme takviyesi konusunda bu durum birtakım sıkıntılara neden olabiliyor.

Çoğunlukla yazılım dayanağı almayacak aygıtları paylaşıyoruz fakat bu sefer Xiaomi, çeşitli aygıtlar için yetkili servis dayanağını de kesiyor.

Xiaomi aygıtlarını “Garanti Dışı” dışı bırakıyor

Çeşitli nedenlerle akıllı telefonlarımızı servis merkezine götürmek isteyebiliriz, lakin Xiaomi’nin garanti dışı bıraktığı aygıtlar için artık bu durum değişecek. Donanım tamirat dayanağını, pilinizi, ekranınızı yahut başka birtakım modüllerinizi artık yetkili servislerde değiştirmek mümkün olmayacak. Mi 9 Transparent Edition, Redmi K20 Pro, Redmi K20 Pro Premium, Mi 8 SE ve Mi 9 SE artık yetkili servislerce tamir edilmeyecek.

Xiaomi servis takviyesini kestiği kararı şu an için yalnızca Çin’de uygulayacak. Xiaomi’nin bu kararı global olarak uygulayıp uygulamayacağı ise şimdi bilinmiyor.

Xiaomi, bu aygıtların üretimini durdurması nedeniyle satış sonrası için gerekli olan yedek modülleri da artık tedarik edemeyecek. Xiaomi eski aygıtlar için satış sonrası bakım hizmetlerini artık sunmaması enteresan görünüyor. Xiaomi, birkaç ay evvel de Mi 8 SE Mi 9 SE ve Mi 9 için yazılım dayanağını durdurmuştu.

Mi 8 SE ve Mi 9 SE, Xiaomi’nin EOS Eser Listesinde zati yer alıyor. Bu listedeki aygıtlar, güvenlik yamaları dahil rastgele bir yazılım güncellemesi almayacak. Eğer aygıtınız bu listede yer alıyorsa güvenlik açıklarına karşı korunmasız olabilir. Telefonunuzu yeni bir aygıta yükseltmeyi düşünebilirsiniz. Xiaomi Takviye sonu listesini en son 22-09-2022 tarihinde güncellemişti.

Xiaomi’nin üstteki modellere servis takviyesini kesmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!