Telefon

Xiaomi’den Mac Mini’ye rakip model!

Geçtiğimiz günlerde ertelenen Xiaomi aktifliğiyle birlikte, birtakım sürpriz modellerin teknik özellikleri ortaya çıktı. Mac Küçük ve Intel Nuc modellerine rakip olacağı varsayım edilen Xiaomi Host Küçük modelinin özellikleri sızdırıldı.

Xiaomi Host Küçük özellikleri ortaya çıktı

Uzun müddettir Mi Notebook serisiyle dizüstü piyasasında yer alan, masaüstü bilgisayar pazarına giriş yapmak için hazırlıklarını tamamladı. Xiaomi, hem Mini-ITX hem de Mac Küçük gibisi dizayna sahip iki farklı aygıt ile kullanıcıların karşısına çıkacak.


Xiaomi’nin piyasaya süreceği Mini-ITX kasa

İlk modelin Mini-ITX anakart üzerine heyeti bir sistem ile geleceği sızdırılan bilgiler ortasında yer alıyor. Çift yuvalı özel ekran kartları ile piyasaya sürülecek belirtilen aygıtta 100W güç kaynağı bulunuyor. Kasanın art kısmında yer alan mekanik anahtarın Xiaomi tarafından harici olarak satılacak fonksiyonel bir aksesuar olduğu iddia ediliyor.

Mac Mini’ye rakip olarak tanıtılacak modelde AMD Ryzen 7 6800H işlemci kullanılacak. AMD Socket FP7 soket yapısına sahip olan işlemci, 6 nm teknolojisiyle üretiliyor. 8 çekirdek ve 16 iş parçacığıyla karşımıza çıkan AMD Ryzen 7 6800H, 3.2GHz saat suratına sahip. İşlemcinin 45W güç tüketimine sahip olduğunu da belirmekte yarar var.

Xiaomi, aygıt boyutları nedeniyle yeni modelinde tümleşik Radeon 680M RDNA2 iGPU kullanacak. 768 Shaders’a sahip olan Radeon 680M, 2.4GHz saat suratına ulaşabiliyor. Radeon 680M ayrıyeten, 3.68 TFLOP süreç gücüyle performans konusunda beklentileri ziyadesiyle karşılıyor.

16 GB RAM ve 512 GB SSD ile tanıtılacağı belirtilen aygıtın fiyat etiketi ise 570 dolar olarak belirtilmiş. Tanıtılacak modellerin farklı konfigürasyon ile sunulup sunulmayacağı şimdi bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking