Teknoloji

Yaşadıkları konutta tesadüfen servet bedelinde altın buldular!

Bir çift yaşadıkları konutta tesadüfen servet kıymetinde antik sikke buldu. 260’tan fazla antik altın sikke çift tarafından mutfak tabanının altında keşfedildi ve açık artırmada 754.000 sterline satıldı. Birdenbire varlıklı olan çiftin başına gelenler toplumsal medyada da olay oldu.

Yaşadıkları konutta tesadüfen servet kıymetinde altın buldular!

Koleksiyon, anonim çiftin 2019’da İngiltere Doğu Yorkshire’daki meskeninin 18. yüzyıldan kalma döşeme tahtalarının altındaki bir tencerenin içinde bulundu. Kelam konusu servetin tarihi 1610’dan 1727’ye kadar uzanıyor.

Hazine, Baltık ticaretiyle uğraşan bir Hull ailesi olan Fernley-Maisters’a aitti. Aile, kereste, demir cevheri ve kömür ithalat ve ihracatıyla tanınıyordu ve birtakım üyeler daha sonra 1700’lerin başında Parlamento Üyesi olarak misyon yapmıştı. Joseph Fernley ve Sarah Maister, 1694’te evlendiler ve Doğu Yorkshire köyünde yaşamaya başladılar. Çift, evlilikleri sırasında para toplamıştı.

Madeni paraları satan müzayedeciler son satış fiyatını “kesinlikle olağanüstü” olarak nitelendirdi. Koleksiyon, dünya çapında ilgi gördükten sonra, Londra’daki müzayedeciler tarafından düzinelerce alıcıya tek tek lotlar halinde satılarak toplam 754.000 Sterlin’e ulaştı. Müzayede konutu, koleksiyonu “İngiltere’de bulunan en büyük 18. yüzyıl İngiliz altın sikkelerinden biri” olarak nitelendirdi. Madeni paralar Amerika, Avrupa, Avustralya, Çin ve Japonya’daki özel koleksiyonculardan global ilgi gördü.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/