Teknoloji

Yeni Peugeot 408: Paris Araba Fuarı’nda birinci kere görücüye çıktı!

Yeni arabaların tanıtımının yapıldığı Paris Araba Fuarı’na Peugeot, yeni modelleriyle damga vurdu. Yeni Peugeot 408’in meraklılarıyla birinci defa buluştuğu fuar, pandeminin akabinde kapılarını 4 yıl sonra tekrar açtı.

Uzun vakit sonra tekrar piyasa sürelecek olan Peugeot 408, C segmenti içerisinde yer alıyor ve 2 farklı motor seçeneği ile bir arada geliyor. Sahip olduğu 1.6 CC hacimli akaryakıtlı motorlar, 180 HP ve 225 HP güç üretiyor. Birebir vakitte araç, iki motor seçeneğinde de hibrit elektrik teknolojisi kullanılıyor. 12,4 kWh boyutundaki bataryalara sahip olan araç “PHEV” diye isimlendirilen şarj edilebilir teknolojiyle birlikte geliyor.

Hibrit yakıt tüketimi konusunda hayli tezli olan Peugeot, yeni 408’in karma tüketim değerlerinin 1,2L/100 km olduğunu söylüyor. Bu paha günümüz akaryakıtlı ve dizel motorlar için bile hayal edilemeyecek düzeylerde. Kent içinde 62 km menzil sunan elektrik bataryaları, 7,4 kW’lik AC ile 2 saat üzere bir müddette şarj olabiliyor. Konutlarımızda kullandığımız standart prizler üzerinden ise azamî doluma 7 saat 30 dakika üzere bir sürece ulaşabiliyor.

Tasarım manasında Peugeot‘un yeni tasarım lisanını iliklerine kadar işleyen 408, agresif ve keskin sınırlarıyla kullanıcıya sunuluyor. Fastback, Hatchback ve SUV dizaynlarının bir karışımı üzere gözüken aracın 225 HP’lik modelinin fiyatı 49 bin 850 euro olarak açıklandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!