Teknoloji

Yeni Porsche 911 Dakar’ı görenler gözlerine inanamadı! İşte özellikleri…

Porsche 911 Dakar modelini tanıttı. Porsche 911 Dakar’da göze birinci çarpan ayrıntı, spor süspansiyonlu bir 911 Carrera ile karşılaştırıldığında yerden 50 milimetre daha yüksek olması. Ayrıyeten yeni süspansiyon kaldırma sistemi ile araç 30 milimetre daha yükseltebiliyor.

Yerden yüksekliği ve rampa açısı ile klasik SUV’lere meydan okuyor. Kaldırma sistemi yalnızca manileri yavaşça aşmakla kalmıyor, tıpkı vakitte yine ayarlanmış şasinin ayrılmaz bir modülünü teşkil ediyor.

170 km/saate varan süratlerde “yüksek seviye” ayarı kullanılabiliyor. Bu suratın üzerine çıkıldığında araç, otomatik olarak olağan düzeye geri dönüyor.

Tüm yollarda üstün güç

Otomobilin üç litrelik çift turbolu altı silindirlik motoru 480 PS (353 kW) güç ve 570 Newtonmetre azamî tork sunuyor. Yeni spor araba, 100 km/sa sürate 3,4 saniyede ulaşırken arazi lastikleri nedeniyle azami suratı 240 km/sa ile sonlandırılmış.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al