Telefon

YouTube da kervana katıldı! Toplumsal medyanın sevilen özelliği geliyor

Son aylarda birçok toplumsal medya platformu, kullanıcıları ortasındaki etkileşimi artırmak için çeşitli yeni özelliklerini kullanıma sundu. Yıllardır hayatımızda olan tanınan görüntü izleme platformu YouTube da buna seyirci kalmayarak hesap ismi özelliği üzerinde çalıştığını duyurdu.

YouTube, hesap ismi özelliğini tüm kullanıcılara yayıyor!

Sosyal medya platformlarındaki hesap isimleri, kullanıcıların eşsiz birer ismidir. O denli ki yalnızca bir hesap ismi için yüksek meblağlarda para ödeyen şirketler dahi var. Şu anda Facebook, Instagram ve Twitter üzere birçok platform, kullanıcılarına özel isim seçmelerine imkan sunuyor.

YouTube, bu nedenle hesap ismi kurallarını gevşetiyor ve başka kullanıcıların kullanımına sunuyor. Çünkü bundan evvel sırf makul abone ve izlenme kaidesini karşılayan kanallar bu özelliği kullanabiliyordu.

YouTube, sırf koşulları karşılayan içerik üreticilerine görüntü başlıklarında ve açıklamalarında öbür kanalları etiketleme imkanı sunuyordu. Artık tüm kullanıcılar ”Handles” olarak bilinen özelliğe erişebilecekken, bununla bir arada canlı sohbetlerde etkin kullanıcılar da birbirlerini etiketleyebilecek.

Handles özelliği, önümüzdeki haftadan itibaren birtakım kullanıcılara sunulacak. Sonrasında kademeli olarak tüm hesaplara kadar genişleyecek. Bununla birlikte artık her YouTube kanalı, ”youtube.com/hesap-adiniz” üzere belirlediği hesap ismiyle özel adrese sahip olacak.

Mevcut kaideleri karşılayarak özel URL adresine sahip olan kanallar, mevcut hesap isimlerini kullanmaya devam edebilecekler ve isteğe bağlı olarak değiştirebilecekler.

YouTube, içerik oluşturucular için Creator Music’i duyurdu!

Hesap ismi özelliğini öteki tüm kullanıcılara genişleten şirket, Made on YouTube canlı etkinliğinde bir dizi yeni özelliğini de tanıttı. YouTube’un Shorts görüntülerine reklam özelliğinin getirildiği duyurulan aktiflikte yeni bir özellik daha tanıtıldı. İçeriklerinde müzik kullanan kullanıcılar için Creator Music duyuruldu.

Creator Music, görüntülerde kullanmak isteyen içerik oluşturucuların müzik satın almalarını kolaylaştıran yeni bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi beta testinde olan program, içerik oluşturucuların göz atabilecekleri, arayabilecekleri ve satın alabilecekleri geniş bir müzik kataloğu sunacak. Yeni bilhassa birlikte müzik sahiplerinin de para kazanması bekleniyor.

Pekala, sizler YouTube’un hesap ismi özelliğini tüm kullanıcılara genişletmesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce olması gereken bir özellik miydi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

YouTube
youtube özellik
youtube hesap
youtube hesap adı
YouTube kullanıcı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!