Telefon

YouTube, TV kanalı olmak için hazırlanıyor! Dizi ve sinema yayınlanacak

YouTube, internet tarihinin en esaslı görüntü akış devi platformu pozisyonunda yer alıyor. Lakin Netflix ve Disney Plus üzere platformların da pazara girmesiyle birlikte bilhassa son yıllarda çok kan kaybetti. YouTube, bu durumu bilakis çevirmek için bünyesinde dizi ve sinema yayınlamaya karar verdi. Pekala YouTube’un üstünde çalıştığı yenilik için ayrıntılar neler? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

YouTube, sinema ve dizilerle Netflix’e dönecek!

Video akış devi, bilhassa son yıllarda Netflix’in tüm dünyada yaygınlaşmasıyla birlikte çok kan kaybetti. Ancak platform, TV kanalı üzere dizi yayınlayarak bu sorunu çözmek istiyor. Hatta bu yenilikle ilgili testlere bile başlamış durumda.

YouTube, dizi ve sinemaları bünyesinde yayınlamak için gerekli medya firmalarıyla görüşme yapmaya başladı. Teknoloji devi, bir yandan da ek olarak yenilikle ilgili sonlu kullanıcıda testlere başladı. Bu nedenle kısa müddet içinde dizilerden sinemalara hatta televizyon programlarına kadar birçok yayın yapması bekleniyor.

YouTube’un sunacağı yeni içerikler, televizyon kanallarında da olduğu üzere reklamlı halde formda hizmet verecek. Mevzuyla ilgili şirket sözcüsü şu açıklamayı yaptı:

“İzleyicilere kendileri için en değerli içeriği daha kolay bulmaları, izlemeleri ve paylaşmaları için merkezi bir amaç sağlamak için her vakit yeni yollar arıyoruz.”

Öte yandan akış platformu, içerisinde hali hazırda kimi sinemaları bulunduruyor. Hatta televizyon kanallarının da hesapları, dizileri YouTube üzerinden yayınlıyor. Ama alışılmış ki bunların akış halinde yayınlanmaları platform açısından bir birinci olacak. Ek olarak YouTube’un geniş kullanıcı kitlesine sahip olduğundan kaynaklı bu yeniliğin platforma güzel geleceği kestirim ediliyor.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce YouTube üzerinde sinema ve dizi yayınlanacak olması kullanıcı sayısında değerli bir artış sağlar mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking