Teknoloji

YouTube’un para hırsı elinde patladı! Planları altüst oldu

Birkaç gün evvel keşfedilen bir YouTube testi, kullanıcıları korkutmuştu. Hizmet, bu test ile görüntüleri 4K çözünürlükte izlemek için kullanıcıların Premium’a abone olmasını gerektirecek adımları atıyor üzere görünüyordu. Doğal olarak, kullanıcıların YouTube için ödeme yapmasını sağlamaya yönelik böylesine radikal bir teşebbüs, toplulukta tartışmaya yol açarak büyük tenkitlere neden oldu. Ve artık Google, geri adım atmaya ve 4K görüntü oynatmayı ödeme duvarının gerisine koyma fikrini ortadan kaldırmaya karar verdi.

Team YouTube’un resmi Twitter hesabı, ücretli 4K akışının bir deney olduğunu ve şirketin bu kanısından büsbütün vazgeçtiğini açıkladı. Yani tüm kullanıcılar, YouTube Premium’a abone olmadan 4K çözünürlüklü görüntüleri izlemeye devam edebilecek.

Tweet’te şu cümleler yer alıyor: “Bu deneyi büsbütün kapattık. İzleyiciler artık Premium üyelik olmadan 4K kalitesinde çözünürlüklere erişebiliyor.”

Google, bu fikri neden terk ettiği konusunda yorum yapmadı. Lakin ezici bir çoğunlukla olumsuz müşteri geri bildirimlerinin ana belirleyici faktörler ortasında olduğu kesin.

YouTube Premium, Google’ın YouTube’daki tüm reklamları kaldıran ve YouTube Music ve YouTube Originals‘a erişim sağlayan aylık abonelik seçeneği. Münasebetiyle Google, kullanıcıları bu seçeneğe geçmeleri için var gücüyle çalışıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!