Teknoloji

1 milyon WhatsApp hesabı çalınmış olabilir!

Bleeping Computer’ın bildirdiğine nazaran Meta, resmi olmayan WhatsApp Android uygulamalarını kullanarak bir milyondan fazla hesabı çaldıkları için “HeyMods”, “Highlight Mobi” ve “HeyWhatsApp” üzere iş yapan şirketlere dava açtı. En çok kullanılan iletileşme uygulamalarından olan WhatsApp hakkında ortaya atılan tez ortalığı karıştırdı. Şikayete nazaran, berbat hedefli yazılım bulaşmış uygulamalar birkaç APK sitesinde ve hatta Google Play Store’da mevcuttu.

1 milyon WhatsApp hesabı çalınmış olabilir!

San Francisco’daki ABD Bölge Mahkemesinde açılan davaya nazaran, “Kurbanlar Makus Emelli Uygulamaları yükledikten sonra WhatsApp kullanıcılarından kimlik bilgilerini girmeleri istendi”. “Davalılar, Makus Gayeli Uygulamaları, kullanıcının kimlik bilgilerini WhatsApp bilgisayarlarına iletmek ve kullanıcıların hesap anahtarlarını ve kimlik doğrulama bilgilerini almak için programladılar. Akabinde sorunlar başladı.

WhatsApp şefi Will Cathcart, kullanıcıları geçersiz uygulamaları indirmemeleri konusunda uyardı ve “sadece insanların telefonlarında saklanan şahsî bilgileri çalmak için bir dolandırıcılık” olduklarını söyledi. Meta’nın bulgularının Google ile paylaşıldığını ve Temmuz ayında Google Play Protect’in uydurma uygulamaları tespit edip devre dışı bırakacak formda güncellendiğini de kelamlarına ekledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!