Teknoloji

12 Kasım saat 18.57’ye dikkat! Türkiye genelinde birinci kere tatbikat yapılacak!

Tüm ülke genelinde birinci sefer uygulanacak “çök-kapan-tutun” tatbikatı, yarın saat 18.57’de gerçekleştirilecek. Vatandaşlara, SMS bildirim, Hayati İhtar Bildirimi, cami ve belediye hoparlörlerinden, televizyon ve radyo kanallarından bilgilendirmelerde bulunulacak.

Tatbikat, 81 vilayet ve KKTC’de yapılacak

Tatbikatın yapılacağı gün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başkanlığında üst seviye yetkililer, AFAD’da bir ortaya gelecek.

“AFAD tatbikat bilgilendirmesidir…”

Ülke genelinde telefon, televizyon ve radyo ile cami ve belediye hoparlörlerinden duyurulacak anonsta, “AFAD tatbikat bilgilendirmesidir. Şu anda tüm ülkede zelzele anı çök-kapan-tutun tatbikatı yapılmaktadır.” tabiri kullanılacak.

Tatbikat kapsamında, iletinin duyulması halinde inançlı görülen bir yerde, sağlam bir objenin yanında ya da altında çökülecek. Sırt, pencerelere dönük halde kapanılacak, baş ve boyun, düşme ihtimali olan cisimlerden korunacak. Sarsıntı sona erene kadar, yatak yahut oturma kümesi üzere ağır ve büyük eşyalara tutunup beklenecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom