YouTube

Elon Musk bu sefer çok şaşırttı! Twitter bankası geliyor!

Twitter, son devirde büyük bir değişim yaşıyor. Elon Musk’ın sansasyonel satın alma süreci, şirketin birçok defa platform dışı mevzularla gündeme gelmesine neden oldu. İş insanı, platformu adeta yine inşa ediyor.

Yeni işveren Elon Musk, çalışanla yaptığı toplantısında platform içinde gerçekleştirmek istediği planlarını anlattı. İş beşerinin Twitter üzerinden para kazanma isteği, aslında biliniyordu. Artık ise Musk, Twitter bankacılık hizmetleri için gerekli çalışmaların başlatılması gerektiğini çalışanlarına iletti.

Twitter bankacılık hizmetleri ile kullanıcılar, platform içi ödemelerini hesaplarına yatıracakları para ile ödeyebilecek. Musk, platformdan alışverişin de önünü açmak istiyor. Bu hizmetle birlikte bir kullanıcı, dünyanın öteki bir yerindeki kullanıcıya anında para gönderebilecek. İş insanı planını şu cümlelerle tabir etti.

Doğrudan bildiri göndermekle ödeme göndermek ortasında çok büyük bir fark yok. Bunlar temelde tıpkı şeydir. Prensip olarak, ödemeler için bir direkt iletileşme yığını kullanabilirsiniz. Ve bu katiyen gideceğimiz bir istikamet, Twitter’daki insanların dünyanın rastgele bir yerine anında ve gerçek vakitli olarak para gönderebilmelerini sağlamak.

Platform özelinde en çok gündem olan mevzulardan birisi de mavi tik oldu. Birinci olarak ABD’de dahil birkaç ülkede kullanılmaya başlanan mavi tik, Türkiye’de de yer almaya başladı. Ayda 8 dolar ödeyen Twitter kullanıcıları artık onaylanmış bir hesaba sahip olduklarını belirten mavi tike sahip oluyorlar. Türkiye’de ise 110 TL ödeyen Twitter Blue aboneleri mavi tike sahip olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!