YouTube

YouTube, Instagram’dan esinlendiği o özelliğini kaldırmaya karar verdi

İnternet, dünyanın her yerindeki insanları bir ortaya getirme gücüne sahip. Global bir toplum oluşturan bu durum, dünya genelinde tıpkı uygulamaların kullanılmasına, birebir görüntülerin izlenmesine ve birebir içeriklerin tüketilmesine imkan sağlıyor. Bu durum, farklılığın ve özgünlüğün yavaş yavaş yitirilmesine neden olabiliyor. Bu durumdan trilyon dolarlık şirketler dahi nasibini alıyor. Bir toplumsal medya platformu yeni bir özellik tanıttığında ve bu özellik kullanıcılar tarafından sevildiğinde, öbür rakipler süratle bu özelliği kendi platformlarına ekliyorlar. Instagram’ın Reels özelliği, bu duruma verilebilecek en şimdiki örneklerden biri. Lakin kopyalanılan bu özellikler her vakit beklenen ilgiyi görmeyebiliyor. Google, kendi platformu YouTube üzerinde bu durumu yaşayan son örnek.

Snapchat’ın “Snap” özelliği, kullanıcılar ortasında süratle yaygınlaştı. Rakiplerin reaksiyonu de gecikmedi. Instagram başta olmak üzere pek çok platform, kendi “Hikayeler” versiyonlarını geliştirdi. Bu akıma katılanlardan biri de YouTube oldu ve içerik üreticilerin bir hafta sonra otomatik olarak silinen içerikler paylaşmasına imkan sağlayan bir özellik tanıttı. Bu, Instagram’ın Öyküler özelliğine çok benzeri bir yapıydı ve içerik üreticilere çalışmalarını paylaşmanın yeni bir yolunu sunmuştu. Ancak ilgi seviyesi beklenenden düşük olduğu için bu özelliğin sonlandırılacağı anlaşılmaktadır.

YouTube, Instagram’dan esinlendiği o özelliğini kaldırmaya karar verdi

YouTube, Hikayeler özelliğini resmi olarak 26 Haziran’da kaldıracaklarını duyurdu. Bu tarihten sonra içerik üreticiler, kendi sayfalarında öykü paylaşma seçeneğine sahip olmayacaklar. Bu tarihten evvel oluşturulan tüm öyküler, yedi gün mühletle içerik üreticilerin profillerinde kalacak. Lakin 3 Temmuz Pazartesi gününden itibaren YouTube platformunda hiçbir kıssa bulunmayacak.

YouTube, Hikayeler özelliğini sonlandırma kararı sonrasında YouTube Shorts ve Topluluk gönderileri üzere daha yeni ve tanınan olan özelliklere odaklanmayı planladığını belirtti. Kıssalar özelliğini kaldırarak, YouTube bu hizmetlere yönelik dikkati ve kaynakları tekrar yönlendirmeyi düşünüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi