YouTube

TikTok yeni yapay zeka botu Tako’yu kullanıma sundu

Kısa görüntü içerikleriyle tanınan ve son derece tanınan bir toplumsal medya platformu olan TikTok, yapay zeka sohbet botu alanına “Tako” ismini verdiği yeni eseriyle dahil oluyor. Kullanıcıların yeni içerikleri keşfetmelerine ve tercihlerine nazaran görüntü bulmalarına yardımcı olmak maksadıyla tasarlanan Tako, seçili pazarlarda hudutlu bir müddetliğine test ediliyor.

Kullanıcıların TikTok arayüzünün sağ tarafında, profilin ve öteki düğmelerin çabucak üzerinde bulunan Tako ile rahatça etkileşime girebilmeleri mümkün. Kullanıcılar, Tako’ya doğal lisan sorgularıyla isteklerini iletebilir yahut tekliflerde bulunabilirler. Örneğin, şayet kullanıcılar komik görüntüler izlemek istiyorlarsa, sırf Tako’ya birtakım tekliflerde bulunmasını isteyebilirler. Tako, bu durumda istenen hususla ilgili görüntülerin bir listesini, görüntünün ismi, müellifi, konusu ve benzeri içeriklere yönlendiren temaslar üzere detaylarıyla birlikte sunar.

TikTok’un, Tako’yu geliştirme kararı, yenilikçilik anlayışından ve topluluğuna ek kıymet sağlama isteğinden kaynaklanıyor. Yeni teknolojilerle denemeler yaparak, TikTok, yaratıcılığı ve kültürel etkileşimi teşvik eden, inançlı ve eğlenceli bir ortam yaratmayı amaçlıyor.

TikTok yeni yapay zeka botu Tako’yu kullanıma sundu

Ancak, belirtmek gerekir ki Tako hala deneysel bir evrede. TikTok, kullanıcıların sohbet botunu başlatırken bir ihtar bildirisi görüntüleyerek cevaplarının her vakit yanlışsız olmayabileceğini belirtiyor. Bu ikaz, OpenAI’in ChatGPT ve Google’ın AI üzere öteki yapay zeka sohbet botlarıyla uyumlu.

Kullanıcı güvenliğini sağlamak ve sohbet botunun performansını artırmak ismine TikTok, Tako ile gerçekleştirilen tüm konuşmaları inceliyor. Lakin, bu durum, kullanıcı etkileşimlerinin kaydedildiği ve saklandığı konusundaki zımnilik telaşlarını beraberinde getiriyor. TikTok, kullanıcıların sohbetlerini silmelerine müsaade vermesine karşın, ferdî bilgilerin yahut bilgi saklama siyasetlerinin devreye girip girmediği şimdi belgisiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!