Telefon

WhatsApp’tan yeni özellik: Kümeler susturuluyor!

Dünyanın en tanınan iletileşme uygulamalarından birisi olan WhatsApp, kullanıcılarına daha âlâ tecrübe sunabilmek için yeni özelliklerini test etmeye devam ediyor. Gün içinde kullanıcılarının rahatsız olmalarını istemeyen şirket, kümeler özelinde geçerli olacak yeni bir özellik getiriyor.

WhatsApp kümeleri otomatik olarak sessize alınacak

Birçok insan birkaç tane WhatsApp kümelerine üye durumda. Hal bu türlü olunca gün içinde onlarca bildirim gelebiliyor. Birtakım kullanıcılar kümeleri manuel olarak sessize alıyor. Şirket, kullanıcılarda bildirim bombardımanı olmasını istemiyor. Bu yüzden kümelerin otomatik olarak sessize alınmasını istiyor. Bu durumda “Tüm WhatsApp kümeleri büsbütün sessize mi alınıyor?” sorusu akıllara geliyor.

Öncelikle bu özelliğin tüm kümeleri kapsamadığını belirtelim. WhatsApp kümeleri, daha evvel 256 şahısla sonluydu. Şirket, yeni bir güncelleme ile bu sayıyı 1024’e çıkardı. Otomtik sessize alma özelliği ise 256 kişinden fazla olan kümeler için geçerli olacak. Bu sayının altındaki kümeler özellikten etkilenmeyecek.

Elbette bu güncelleme dayatılan bir özellik olarak karşımıza çıkmayacak. Kullanıcı, isteğe bağlı olarak bildirimleri tıpkı yol ile açabilecek. Özet olarak bir WhatsApp kümesine alındığınızda üye sayısı 256’dan fazlaysa otomatik olarak sessizde olacak. Özellik şu anda kademeli olarak dağıtıyor.

Öte yandan şirket, geçtiğimiz günlerde kümelere ek olarak, kullanıcılara ve küme yöneticilerine daha fazla denetim imkanı tanıyan Topluluklar özelliğini kullanıma sundu. Bilhassa birlikte okul, aile, iş yahut mahalle üzere kümeler altında toplanan kullanıcılar, artık birçok kümesi tek bir çatı altında toplama fırsatına sahip oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/