Teknoloji

26. İstanbul Caz Şenliği Tanıtım Sineması Telefonla Çekildi

Artık pek çok direktör ve manzara direktörü çalışmalarını dalda klâsik olarak kullanılan büyük ve kıymetli kamera ekipmanları yerine telefonla çekmeyi tercih ediyor. Teknoloji, sinema yapımcılarına profesyonel seviyede içerikleri hiç olmadığı kadar kolay ve süratli oluşturma yeteneği sunuyor.

Tanıtım sinemasında kullandıkları telefonu ve ekipmanları anlatan Ediz Anavi şunları söyledi:

“Bazen makul bir imgeyi elde edebilmek için ek uygulamalar ve ekipmanlardan yararlanmak gerekiyor. iPhone, güçlü ekosistemiyle güçlü yaratıcılık ve özelleştirme imkanları sunuyor. Sinemanın tamamını iPhone XS ile çektik. Uygulama olarak iPhone’un kendi kamera uygulamasını ve AppStore’da bulunan FiLMiC Pro uygulamasını kullandık. Aksesuar olarak da DJI Osmo Mobile 2 ve Moment lens setini kullandık.”

Bu tanıtım sinemasını çeken Ediz Anavi İstanbul’da doğdu. Sanayi mühendisliğini okuyan Anavi, üniversite yıllarında reklamcılığa ilgi duymaya başladı ve sonrasında kreatif içerikler üreten Pomus Prodüksiyon’a ortak oldu. Ediz, çekmiş olduğu birinci kısa sineması Barber’s Cut’la yurtdışında 20’den fazla şenliğe kabul oldu ve ödül aldı. Stop motion ın yanı sıra live aksiyon sinemalar de çeken Ediz Anavi, daha evvel de değerli markaların reklamlarını yönetti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi