Teknoloji

30 yıldır hayatımızda yer alıyordu! Microsoft Office sona eriyor

Dünyanın en büyük yazılım devi Microsoft, sistemini yeniliklerle birlikte aktüel tutmak istiyor. Bu bağlamda yola çıkan şirket, bilgisayar dünyasında efsaneleşmiş Microsoft Office kısmını kaldırıyor.

30 yıldır hayatımızda olan Microsoft Office, artık emekliye ayrılıyor. Elbette gözler, birçok insanın gün içinde sıklıkla kullandığı programlarda. Şirket, bu programları Microsoft 365’in içine taşıyor. Fakat durum biraz farklı olacak.

Microsoft, değişiklikleri Ignite konferansında duyurmuştu. Önümüzdeki birkaç ay içinde Office.com, Office taşınabilir uygulaması ve Windows için Office uygulaması Microsoft 365 çatısı altında toplanıyor. Office ve 365 ortasında birçok benzerlik bulunsa da kimi farklılıklar göze çarpıyor. Bunlardan en kıymetlisi ise fiyatlandırma.

Şirket, programlarında aylık hizmet modelini kullanacak. Microsoft Office, tek seferlik satın alınan bir hizmetti. Microsoft 365 ise abonelik sistemiyle çalışıyor. Şirket Microsoft 365 aboneliklerini 2 yıl önce başlatmıştı. Şirket, bu hizmetini arttırma peşinde.

Fiyatı aşikâr oldu

Öte yandan geçtiğimiz ay Microsoft 365 abonelik fiyatlarına artırım gelmişti. Microsoft yaptığı açıklama ile bu uygulamalara yaklaşık yüzde 20 oranında artırım yapacağını açıklamıştı. Artık ise Microsoft Office 365‘in artırımlı Türkiye fiyatı belirli oldu. Yapılan artırımın akabinde Microsoft 365 Office’nin yıllık fiyatı 1.299,99 TL olarak açıklandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!