Teknoloji

3DMark PCIe 4.0 Donanım Testi Dayanağı Sunuyor

UL, PCI-Express 4.0 grafik kartları ve anakartların gelişine kendisini hazırlamış üzere gözüküyor. Son olarak UL tarafından 3DMark PCIe 4.0 donanım testi dayanağı de sunmuş durumda. Son PCI Express eklemesi ile birlikte yazılım, GPU’nun bilgisayarın PCIe arayüzü üzerinden kullandığı bant genişliğini de doğrulayabilecek hale geldi.

Bu doğrulamayı başarmak için test, bant genişliğini performans için sınırlayıcı bir faktör haline getirecek ve bunu her kare için GPU’ya büyük ölçüde verteks ve doku verisi yükleyerek gerçekleştirecek. Hedefse PCIe 4.0 arayüzü üzerinden kâfi data aktarmak. Test tamamlandığındaysa sonuç, test sırasında elde edilen ortalama bant genişliğine bir bakış olarak sunulacak.

Gerçek dünya performansı alışılmış ki PCIe bant genişliği ile sonlu. Test ise bant genişliğini ölçmek için tekraren tekrarlanabilir ve muteber bir yol sunarak farklı donanım konfigürasyonlarında performansın görülmesini sağlıyor.

PCI Express testi artık 3DMark Advanced Edition ile 3DMark Professional Edition sürümlerinde mevcut ve DirectX 12 uyumlu grafik kartına sahip tüm bilgisayarlarla uyumlu. Bu ortada testin bütünleşik grafik kartları ve çoklu GPU barındıran sistemlerde çalıştırılamayacağını belirtelim. Buna harici GPU kutuları da dahil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!