Teknoloji

500 beygirlik Tofaş Şahin drift yarışına katıldı! Sonuç mu? İşte görüntülü yanıt!

Türkiye’ye damga vuran arabalardan biri olan Tofaş Şahin, bilindiği üzere 1.6 atmosferik motora 92 beygirlik güce sahip. Daha eski modellerde ise beygir gücü 80’nin de altına düşüyor. Pekala 92 beygirlik bir motor yerine tam 500 beygirlik bir motor takılırsa ne olur? (Video son fotoğrafın altında)

Bilindiği üzere günümüzde spor araba olarak lanse edilen sedan ve HB araçlarda dahi genel olarak 200 beygirlik motorlara yer veriliyor. 200 beygirin üzerine ise nadiren çıkılıyor. Zira bu kadar yüksek güçlü motorlarda, kaporta direnci de farklı bir ehemmiyete sahip.

Peki olağan bir kazada dahi ortadan 2’ye ayrılan Şahin’e 500 beygirlik bir motor takılırsa sonuç ne olur? Öncelikli olarak ortaya muazzam bir canavarın çıktığını belirtelim. Ancak iş yalnızca arabanın motor kısmında bitmiyor. Zira bu canavarın iç kısmına da özel bir kafes yerleştirilmiş.

Malum kelam konusu Tofaş Şahin olduğunda 500 beygirlik bir motorla yürüyen tabuttan farksız bir hal alırdı. Lakin yapılan güçlendirmelerle birlikte araba adeta bir drift canavarına dönüşmüş.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi