Teknoloji

9 Ocak 2023, SEC davası sonrası Ripple!

Blockchain şirketi Ripple ile Menkul Değerler Borsası Komitesi ( SEC ) ortasındaki yüksek profilli dava için kesin bir tarih belirlenmemiş olsa da, mevzu ilgili taraflardan artan ilgiye şahit oluyor.

9 Ocak 2023, SEC davası sonrası Ripple!

Savunma avukatı James Filan, mevzuyla ilgili taraf olmayan Yatırım Bankacısı Deklarantının, SEC’in özet karar duasını destekleyen evvelki bir beyanı tekrar düzenlemek için bir talepte bulunduğunu açıkladı. Bilhassa, Yatırım Bankacısı Beyannamesi daha evvel SEC’in Ripple soruşturmasını kolaylaştırmak gayesiyle davaya katılmaya çalışmıştı.

Düzeltme önergesinin, kamuya açıklanmadan evvel davadan belli bilgileri çıkarmaya çalıştığını belirtmekte yarar var. Birden fazla durumda, hareket hassas yahut zımnî bilgileri korumak yahut yasal gerekliliklere uymak için yapılır.

Daha evvel mahkeme, kripto yatırım şirketi Paradigm’in davaya katılması için bir teklif de vermişti.

İlginç bir formda, en son gelişme, SEC’in belli evrakları mühürlemeyi amaçlayan ve kripto para ünitesi topluluğundan bir karışıklığa neden olan diğer bir hareket sunmasına karşın geldi. Başlangıçta, mahkeme lideri, SEC’in Hinman e-postalarının yayınlanmasını engellemeye yönelik öteki bir önergesini reddetti. Bu durumda, eski yetkilinin evrakları, Hinman’ın Ethereum’dan ( ETH ) menkul değer olarak bahsettiği bir konuşmayı içeriyor.

Olası hadise sonucu

Bu ortada, sanayinin bir kısmı kararın Ripple lehine olabileceğini belirtse de mümkün dava sonucuna ait spekülasyonlar var. Lakin Amerika Birleşik Devletleri avukatı Jeremy Hogan’a nazaran, hem Ripple hem de SEC eşit kazanma bahtına sahip.

Aynı vakitte, XRP yanlısı avukat John Deaton tarafından yakın vakitte yapılan bir Twitter anketi, topluluk üyelerinin birçoklarının sıkıntıyı çözmeyi tercih ettiğini ortaya koydu. Değişik bir halde avukat, SEC’in uzlaşmaya gitme mümkünlüğünün düşük olduğunu vurguladı.

Ayrıca, her iki taraf da son müracaatları yaparken, kripto topluluğu mümkün karar tarihi hakkında spekülasyon yapıyor. Örneğin Filan, uzlaşma olmazsa Mart’ta yahut daha evvel çözülebileceğini kaydetti.

Gerçekten de düzenleyici kurum, Ripple ve yöneticilerini, 1,3 milyar doları aşan XRP tokenleri biçiminde kayıt dışı menkul değerler sattıkları için dava ediyor. Bilhassa, XRP topluluğu kesin kararı beklerken, dava üçüncü yılına girerken sürüncemede kaldı.

XRP fiyat analizi

Basın vaktinde, XRP günlük yaklaşık %2,5 çıkarla 0,35 dolardan süreç görüyordu. Haftalık grafikte, token %2’nin üzerinde yükseldi.

XRP yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

XRP’nin son rallilerinin, devam eden davadaki olumlu gelişmelerden ilham aldığını belirtmekte yarar var. Şu anda, genel kripto piyasası küçük bir boğa koşusuna şahit olduğu için 0,35 doları geri alma yeteneği geliyor.

Genel olarak, olay sonucu muhtemelen XRP’nin pahasını ve genel olarak kripto pazarını etkileyecektir. Örneğin, Ripple lehine bir karar XRP için yükseliş olabilir ve bunun zıddı de geçerlidir.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al