Teknoloji

Boğalar kripto pazarına 1 günde kaç milyar dolar pompaladı?

Kripto para piyasası, 2023’ün ikinci haftasına, boğaların ayılara karşı üstünlük sağlamasıyla üst taraflı bir ivmeye şahit olarak girdi. Yükseliş ivmesi, Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ( ETH ) üzere önde gelen kripto para ünitelerinin kilit düzeyleri geri kazanmasına neden olurken, altcoinlerin bir kısmı ayrışıyor ve bedelinde ani bir artış kaydediyor.

Boğalar kripto pazarına 1 günde kaç milyar dolar pompaladı?

Gerçekten de, 9 Ocak’ta basın saatine nazaran global kripto bölümü kapitalizasyonu 853,57 milyar dolar düzeyindeyken, piyasa satın alma baskısı altında. Son 24 saat içinde, pazar 8 Ocak’ta kaydedilen 824,86 milyar dolardan 28,71 milyar dolara daha şahit oldu.

Küresel kripto piyasası bir günlük kapitalizasyon tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Mevcut durumda, Bitcoin %39 ile pazar hakimiyetine liderlik ediyor ve onu %19 ile Ethereum takip ediyor. Bilhassa, piyasa toparlanmış olsa da odak, 2022’nin sonlarına gerçek kaydedilen 1 trilyon dolarlık kapitalizasyonu geri kazanmaya odaklanıyor. Bu durumda yatırımcılar, piyasanın 2023’teki olumlu başlangıcı temel almasını umuyor.

Bitcoin 17.000 doları geri aldı

Cardano ( ADA ) üzere altcoinler merkez sahneye çıksa bile; Bitcoin, haftalarca düzeyin altında konsolide olmasının akabinde 17.000 $ noktasını geri alarak yeşil bölgede süreç görüyor. Muhtemel olumlu makroekonomik haberlere güvenerek, Bitcoin’in önümüzdeki günlerde yükseliş ivmesini sürdüreceğine dair genel bir beklenti var.

Basın vaktinde, amiral gemisi kripto para ünitesi, son 24 saatte neredeyse %2 ralli yaparak 17.249 dolardan el değiştiriyordu.

Bitcoin bir günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Ayrıca, Bitcoin’in piyasa kıymeti, evvelki 24 saat içinde yaklaşık 6,27 milyar dolarlık bir girişi temsil eden 332,33 milyar dolardır. Bu, kripto ticaret uzmanı olarak geliyor ve analist Michaël van de Poppe, varlığın patlama ihtimalinin arttığını kestirim etti.

Bu ortada, Ethereum da 1.300 $ düzeyini geri aldı ve günlük yaklaşık %5’lik yararlarla 1.320 $’dan süreç gördü.

Kripto piyasası neden toparlanıyor?

Devam eden kripto piyasası yararları, temel olarak enflasyonda bir yavaşlamaya işaret eden ve sonuç olarak Federal Rezerv para siyasetini etkileyen olumlu makroekonomik faktörlere bağlanıyor. Bilhassa mevcut ivme, Aralık 2022 için müspet istihdam bilgilerinin akabinde ortaya çıktı.

Çin’in milletlerarası sonları açması ile birlikte global enflasyonun yavaşlayacağına dair optimistlik de yatırımcı hassaslığını artırdı.

Bununla birlikte, piyasada Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve enflasyon bilgilerinin açıklanması öncesinde önümüzdeki günlerde bir ölçü dalgalanma yaşanabilir. Bununla birlikte, enflasyonun olumlu olacağı ve Bitcoin’in yükseliş ivmesini sürdürmesine yardımcı olacağı istikametinde bir beklenti var.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al