Teknoloji

AB, güç tüketimi üzerinde Bitcoin’i kısıtlayan yasa tasarısını yayınlayacak!

Bitcoin’in ( BTC ) büyümesi, yıllar içinde yüksek güç tüketimi ile ilişkilendirildi ve amiral gemisi kripto para ünitesi, karbon ayak izi nedeniyle tenkit aldı. Sonuç olarak, düzenleyiciler, Bitcoin üzere varlıkların kullanımını caydırmak isteyen yeni yasalar önermektedir.

AB, güç tüketimi üzerinde Bitcoin’i kısıtlayan yasa tasarısını yayınlayacak!

Avrupa Birliği, 18 Ekim’de Bloomberg’in bildirdiğine nazaran , Proof-of-Stake ( PoS ) üzere protokollerle çalışan etraf dostu varlıkların kullanımını teşvik etmek için derecelendirme tedbirleri oluşturmaya çalışan yeni bir yasa öneren en son kuruluştur.

Yasaya nazaran AB, kesimdeki güç tüketimini sınırlamanın bir kesimi olarak Bitcoin üzere varlıklar için bir güç verimliliği etiketi geliştirmeye çalışıyor.

Sınır ötesi işbirliği

AB’ye nazaran, yasa taslağı hudut ötesi işbirliği yoluyla geliştirilecek ve üye devletleri madencilerin kış aylarında güç tüketiminde karar sürmeye zorlayacak. Bilhassa bölge, Rusya’dan gaz tedariki olmadan kış dönemine hazırlanıyor.

“Kullanımlarının kıymetli ölçüde artması üzere, kripto para ünitelerinin güç tüketimi de daha fazlasına sahip. Taslak, güç piyasalarında ve ticarette kripto para ünitelerinin ve başka blok zinciri teknolojilerinin kullanımından yararlanırken, teknolojinin sırf en güç verimli sürümlerinin kullanılmasına itina gösterilmelidir.

PoW’u yasaklamak için birinci teklif

AB bölgesinin daha evvel global olarak %10’luk bir hisseye sahip olmasına karşın PoS madenciliğini yasaklamayı düşündüğünü belirtmekte yarar var. Önerilen yasak, yetkililerin, operatörlerin listelemeyi seçtikleri varlıkların güç tüketimini ve çevresel tesirlerini açıklamaları gerektiğine karar vermesinin akabinde askıya alındı.

Aynı vakitte, Avrupa Komitesi’nin da 2025 yılına kadar kripto sanayisinin iklim tesirini değerlendirmeyi amaçlayan bir rapor yayınlaması bekleniyor. Genel olarak, blok üyeleri kripto madencileri için vergi indirimlerini beklemeye almaya çağırdı.

Avrupa Menkul Değerler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA), AB’yi İş Delili (PoW) kullanan varlıklar için kripto para madenciliğini yasaklamaya çağırdı. Organ, artık harekete geçmemenin iklim değişikliği tesirlerinin ele alınmasını rayından çıkarabileceğini savundu.

Özellikle AB, kripto madenciliği güç tüketimini hedeflemek için Amerika Birleşik Devletleri üzere başka yargı bölgelerine katılıyor. Beyaz Saray’a nazaran, Bitcoin üzere varlıkların madenciliğinin devam etmesi , iklim değişikliğiyle gayret çabasını etkileyebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi