Telefon

Apple ABD ambargoları yüzünden güç durumda kaldı

Yıllardır söylenen o efsane latife artık tam manayla gerçek oldu ve dünya küçük bir köye dönüştü. Ülkelerin birbirileriyle olan problemleri sadece kendilerini değil başka ülkeleri de ilgilendirdiği üzere durum artık bununla da sonlu kalmayıp ticaret yapan şirketleri de derinden etkiliyor. Hele bir de Apple üzere büyük ölçekli teknoloji transferlerinden bahsediyorsak, işiniz çok daha güç demektir.

İşte geçmişi bu gibi örneklerle dolu olan Apple bir sefer daha misal bir sorun ile karşı karşıya kaldı.

Apple ABD ambargoları yüzünden sıkıntı durumda kaldı

Geçtiğimiz gün Amerika Birleşik Devletleri tarafından yayımlanan yeni listeye nazaran artık ithalatın yapılmasının yasaklandığı YMTC isimli şirket, Çin’in en büyük bellek yongası üreticilerinden biri, hatta birçok kaynağa nazaran birincisi. Buraya kadar her şey olağan olabilir fakat işlerin Apple için can sıkıcı bir hale geldiği nokta da tam olarak burada başlıyor.

Apple, YMTC’nin en büyük müşterilerinden biri ve dahası iPhone 15 üretiminde kullanılacak bellek yongalarının %40’ını bu firmadan tedarik etmeyi planlıyordu. Lakin ABD’nin bu kararı sonrası tüm planları bozulan teknoloji devi artık kendisine yeni bir tedarikçi bulmaz zorunda. Lakin işini hem YMTC kadar yeterli yapan hem de bu büyüklükteki siparişleri sorun çıkarmadan hazır edebilecek bir firma bulmak bir oldukça güç. İşte bu da iPhone 15’in varlığını bile tehlikeye sokan bir sorunu doğuruyor. Bakalım Amerikalı teknoloji devi bu sorunun üstesinden nasıl gelecek?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi