Teknoloji

Elon Musk yardımlara devam edecek! Lakin bir kaidesi var

Elon Musk, dünyanın gördüğü en değerli zenginlerden biri. Daha evvel Bill Gates ile gördüğümüz durumun bir benzerini bizlere yaşatan Elon Musk, servetini sanayi yahut üretim üzere belirli bir kümenin yararına olan işlerden değil, teknoloji üzere tüm insanlığın faydasına olan yeniliklerden kazanıyor. Bu teknolojik yeniliklere hoş bir örnek verebilmek için bulutsuz açık bir gece de başımızı kaldırıp gökyüzüne bakmak kâfi.

Geçtiğimiz aylarda gündeme oturan ve vakit zaman herkesin görebileceği pozisyona gelen Starlink uyduları, gökyüzünden gerçek manada kablosuz internet tecrübesi yaşamamızı sağlıyor ve muhtemelen de bundan 4-5 sene sonra bütün dünyanın kullanacağı teknoloji işte orada, gökyüzünde yatıyor.

Elon Musk yardımlara devam edecek! Lakin bir kaidesi var

Bununla birlikte Rusya’nın Ukrayna’ya savaş açmasıyla birlikte birinci amaç alınan sistemin internet alt yapısı olması nedeniyle bu ülke internet konusunda büyük meşakkat çekmiş, lakin bölgedeki insanların imdadına Elon Musk yetişerek tam 20 bin Starlink uydusunu Ukrayna’nın hizmetine sunmuştu.

Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde Pentagon’a gönderildiği sav edilen bir mektupla Elon Musk, Ukrayna’ya internet götürmenin SpaceX’e maliyetinin şu ana kadar 80 milyon dolar olduğunu, bu fiyatın bu yıl sonunda 100 önümüzdeki yıl sonunda ise 400 milyon dolar olacağını ve bu nedenle de ABD hükümetinden yardım beklenildiği belirtmişti.

İşte ünlü CEO mektuptan beklediği karşılığı alamamış olacak ki bu seferde isteklerini Twitter üzerinden yeniledi. Her ne olursa olsun Ukrayna’ya internet götürmeye devam edeceğini belirten ünlü milyarder, tekrar de öbür şirketlere yapılan yardımların SpaceX’e de yapılması gerektiğinin altını çizerek bir defa daha ABD hükümetine dayanak davetini yineledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!